Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Telenovely

Hlavná telenovela Doma pre rok 2021 prichádza: Toto je turecká novinka Spútaný motýľ!

Telenovela v Turecku stále beží, kedy ju Doma nasadí?

Veľký prehľad: Všetko, čo chcete vedieť o novej telenovele Spútaný motýľ! (prehľad deja, postáv aj pikošiek)

Po finále Cennet sa na hlavný čas o 20:30 presunula na obrazovke Doma turecká séria Statočný a krásna. Napriek tomu, že výkonmi za Cennet výrazne zaostáva, v tomto hlavnom čase a nasadení v dvoch častiach za sebou pobeží až do finále.

Stanica Doma plánuje vo vysielaní premiérových telenoviel o pol deviatej pokračovať aj naďalej. Nateraz už oficiálne potvrdila hlavnú telenovelu pre rok 2021.

Novou hlavnou telenovelou Doma sa stane turecká séria Hercai, u nás známa pod názvom Spútaný motýľ. Ide o známy seriál, ktorý ešte stále beží v domácom Turecku a nie je tak ukončený.

Doma by ho mala ale odvysielať kompletne naraz a nemalo by tak dôjsť k prerušeniu vysielania ako napríklad pri telenovele Sila ženy, na ktorej ukončenie slovenskí diváci stále čakajú.

Nová telenovela Spútaný motýľ (Hercai) by mala byť prvou tureckou novinkou, ktorá sa vo vysielaní Doma budúci rok objaví. Mala by sa tak stať jej nosnou telenovelou pre jar 2021.

 


Horúca novinka z Turecka prichádza: Všetko, čo chcete vedieť o telenovele Spútaný motýľ!Čítajte →

Hercai v sebe nesie prvky tureckej drámy, ide však o modernú romantickú telenovelu, ktorou bude chcieť Doma nadviazať na aktuálnu vlnu tureckých hitov, ktoré obiehajú svet. Séria Hercai sa začala v domácom Turecku vysielať v marci 2019, miestna stanica ATV s jej vysielaním pokračuje aj v týchto dňoch.

Telenovela sa v priebehu svojho vysielania postupne dočkala poklesu diváckeho záujmu a straty sledovanosti.

Napriek tomu by sa mala telenovela dočkať uzavretia podľa plánov a do finále by v Turecku mala dôjsť vo februári budúceho roka. Vďaka tomu ju bude môcť na Slovensku Doma odvysielať kompletnú.

Seriál je vo veľkom postavený na tureckých tradíciách, ktoré sú dejom presiaknuté podobne ako história a exotika vďaka nakrúcaniu v prostredí tureckého mesta Mardin. Ústrednú dvojicu stvárňujú herci Akın Akınözü a Ebru Şahin.

Seriál Hercai sa len do tohto obdobia predal do vyše 140 krajín po celom svete, čím potvrdzuje aktuálny hlad svetových trhov po tureckej tvorbe. Prináša príbeh o mužovi, ktorý prichádza pomstiť smrť svojej matky. Zamiluje sa však do dcéry svojho úhlavného nepriateľa a tým sa všetko skomplikuje.

Dej seriálu Spútaný motýľ
Hercai je o jednej veľmi vplyvnej rodine a mladej Reyyan, ktorá si myslí, že do rodiny patrí tiež… avšak mýli sa. Reyyan sa zaľúbi do Mirana a ten si ju chce zobrať za ženu. Správy o ich láske však niektorým ľuďom prekážajú a vo vzduchu visí pomsta. Svadba sa napriek tomu uskutoční, Miran a Reyyan zamýšľajú začať nový život v spoločnom dome, ale Miran hneď po prvej noci vzťah ukončí. Dôvodom je krvavý zločin z minulosti, za ktorý má zaplatiť práve nevinná Reyyan. Časom vyjdú na povrch nové a nové tajomstvá… Budú pre lásku osudné, alebo dajú ich vzťahu novú šancu?

Viac o telenovelách nájdete aj na stránke  Svet telenoviel.

Čítať viac...
Nahor