Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Aktuality

Na nože pozná dátum poslednej jarnej premiéry! Na Markízu sa už tento rok vrátiť nemusí

Stredajší hit čakajú posledné týždne tejto sezóny, na jeseň plánuje Markíza vrátiť reality šou, ktorá okupovala stred týždňa v minulosti.

Tretiu sezónu po sebe je najsledovanejším reality formátom na Slovensku šou so šéfkuchárom Martinom Novákom.

Na nože, ktoré je novou verziou celosvetovo známej šou Kitchen Nightmares či Áno, šéfe!, potvrdilo pretrvávajúci úspech formátu, ktorý dokázala Markíza vo vlastnej verzii po rokoch na Slovensku úspešne oživiť.

Práve aktuálna tretia séria Na nože je pritom dosiaľ absolútne najúspešnejšia.

S jedinou výnimkou, aj to v konkurencii predvolebnej debaty pred 1. kolom prezidentských volieb, šou túto jar neklesla pod hranicu 8 ratingov. Minuloročné série rozbiehala na úrovni 6 – 7 %. Zároveň často doťahuje či prekračuje vysokú hranicu podielu na trhu 30 %.

Zaznamenala tiež rekordne sledovanú epizódu s ratingom 9,8 % v obchodnej cieľovke a celkovo 480-tisíc divákmi v univerzálnej skupine. Práve túto jar sa často dostáva cez úroveň 400-tisíc divákov, kým minulý rok bola spravidla pod ňou či bližšie tristotisícovej úrovni.

Dátum finále 3. série Na nože

Pre Markízu je tohtoročný úspech Na nože o to lepšou správou, že nakrútila dosiaľ najdlhšiu sériu reality šou.

Minulý rok na jar aj na jeseň priniesla iba po 8 premiérových epizód, šou vo vysielaní končila rekordne skoro. Takto pred rokom Na nože finišovalo už 29. marca, čo sa stretlo s veľkou diváckou kritikou.

Pre túto sezónu už televízia dokázala nakrútiť 12 nových dielov a potiahnuť program v priebehu väčšiny obchodne hlavnej časti jari.

Ako sme už v minulosti informovali, Markíza by mala reality šou vydržať až do začiatku Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré na tri týždne prevezmú opraty televíznej sledovanosti.

Televízia to aktuálne potvrdzuje, keď plánuje s Na nože pokračovať aj počas májových sviatkov, ktoré pripadli na stred pracovného týždňa.

Na nože by tak do finále prebiehajúcej 3. série malo dôjsť vo sviatočnú stredu 8. mája po 20:30.

Šou však následne z obrazoviek zmiznúť nemusí.

Markíza by podľa našich informácií mohla v stredajšom prime-time pokračovať s vysielaním Na nože aj pre zvyšok jarnej sezóny nasadením reprízových minuloročných častí.

Udržať by tak mohla osvedčenú stredajšiu dvojičku s Utajeným šéfom až do júna.

Čaká Na nože sezónna prestávka?

Predstavenie dosiaľ najdlhšej série Na nože sa spájalo aj so špekuláciami, či šou nečaká vo vysielaní dlhšia pauza.

Markíza totižto plánuje uviesť novú 5. sériu reality šou Extrémne premeny, ktorá v minulosti obsadzovala práve stredajšie večery. Na obrazovky sa vráti po dvojročnej prestávke.

Extrémne premeny sa doposiaľ vždy vysielali na jeseň.

V ich prvej sezóne v roku 2017 ich Markíza nasadila ešte na utorňajší prime-time, ktorý v minulosti ladila reality projektami. Od nasledovnej druhej série v roku 2019 už však chudnutie presunula na stredy, vysielali sa v nich aj na jeseň 2020 a 2022.

Stredy sa napokon stali novým večerom pre reality šou, vysielala v nich aj Utajeného šéfa či Jamu levovu.

Ako je však známe, šéfkuchár Martin Novák aj v priebehu jari pokračoval v príprave Na nože.

Potvrdil to priamo počas tanečnej šou Let´s Dance, ktorej tréningy musel kombinovať s nakrúcaním v reštauráciách po Slovensku. Neraz tak mal na prípravu nedeľného tanca menej času ako iní súťažiaci.

Aj keď niektorí fanúšikovia očakávali, že pokračovanie výroby Na nože znamená prípravu jesenných častí, Novák mohol ešte stále finišovať jarné epizódy.

Nebolo by to prekvapením, nakoľko sa šou bude vysielať až do polovice mája.

Aj samotná Markíza potvrdila, že väčší počet dielov si vyžiadal náročnejšiu výrobu, ktorá sa mohla prekryť práve s účasťou v tanečnom programe.

„Šéfkuchár Martin Novák má za sebou mimoriadne hektické obdobie. Pre veľký úspech jeho šou Na nože bude mať aktuálne vysielaná séria až dvanásť častí, nakrúcanie preto trvalo omnoho dlhšie, než zvyčajne. A to sa ešte upísal aj veľkolepej tanečnej šou,“ napísala televízia po vypadnutí Martina Nováka, ktorý Let´s Dance opustil uplynulú nedeľu.

Práve plánované nasadenie Extrémnych premien tak môže na jednu sezónu šou s Martinom Novákom v programe Markízy vystriedať. Na nože by sa v tom prípade, podľa všetkého, vrátilo od jari 2025.

Do akých podnikov sa ešte vyberie?

Aj keď má formát Na nože mimoriadnu históriu u našich českých susedov vďaka verzii so Zdeňkom Pohlreichom, slovenský šéfkuchár Martin Novák sa vybral pomáhať aj za hranice.

Už budúcu stredu vycestuje na Moravu do reštaurácie, ktorá sa špecializuje iba na výrobu rezňov. Penzion & Řízkárna Veranda však upadá a Martin má pred sebou neľahkú úlohu. Presvedčiť majiteľa, že koncept jeho reštaurácie už nefunguje.

O týždeň na to sa Martin Novák vyberie do slovenského penziónu Jánošík. „Penzión plný detí šetrí kde sa len dá. Majiteľ odmieta minúť čo i len euro navyše. Martin musí zasiahnuť a pokúsiť sa posunúť stravovanie detí na táboroch na vyššiu úroveň,“ avizuje Markíza.

Vo sviatočný večer 1. mája bude mať šéfkuchár náročných úloh hneď niekoľko. Ocitne sa v poľovníckej reštaurácii v Kremnici, ktorá trpí vzájomnými bojmi medzi otcom a synom. V reštaurácii to vrie a na jej smerovanie má každý z nich iný názor.

Zdroj: Markíza

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor