Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Na Ladislava Chudíka si v Česku so špeciálnym programom zaspomínalo raz toľko divákov ako u nás

RTVS aj ČT pre úmrtie Ladislava Chudíka menili program.

Verejnoprávne televízie na Slovensku a v Česku si uctili pamiatku Ladislava Chudíka a v deň jeho úmrtia odvysielali mimoriadny program. RTVS začala špeciálne vysielanie s hereckou legendou jej portrétom v Gen.sk po dvadsiatej na Dvojke, o 20:20 pokračovala na Jednotke filmom Kapitán Dabač a pred desiatou opäť na Dvojke odvysielala Anjelov strážnych a následne snímku Výlet do mladosti.

Na Chudíka a jeho skvelý výkon v Kapitánovi Dabačovi si zaspomínalo podľa našich informácií celkovo 191-tisíc divákov s podielom v priemere Jednotky 9,7 %. Najsledovanejším programom o maestrovi na Dvojke boli Anjeli strážni, ktorých sledovalo 53-tisíc divákov s podielom 3 %.

Česká televízia zasiahla do štruktúry Jednotky, keď na 21:45 vložila dokument 13. komnata Ladislava Chudíka. Podľa našich informácií si mimoriadne zaradenú spomienku na život herca pozrelo vyše 400-tisíc divákov s podielom okolo 14 % v 15+.

V počte divákov sa hlavné programy českej aj slovenskej Jednotky s Ladislavom Chudíkom dostali na podobnú úroveň, nakoľko má Česko raz takú populáciu, podiel na trhu 13. komnaty naznačuje, že u našich susedov mal špeciálny program väčší ohlas ako na Slovensku. Ovplyvniť to mohla aj rozdielnosť programov.

Čítať viac...
Nahor