Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na Kmotríkovej operácii najviac „uletel“ Korzár. Joj podporila moderátorku v Novinách

Správa o operácii mozgu Adriany Kmotríkovej obehla médiá, paradoxne najviac to prehnal regionálny denník.

Moderátorka hlavnej spravodajskej relácie Joj, Adriana Kmotríková, sa zotavuje po náročnej utorňajšej operácii mozgu. Nedávna nevoľnosť v Novinách Joj nakoniec pomohla moderátorke odhaliť príčinu týchto občasných stavov, keď jej lekári prostredníctvom magnetickej rezonancie objavili na mozgu nádor.

Tému podrobne sledujú médiá a aj keď sme už na zvýšenú dávku dramatizovania zvyknutí, regionálny denník Korzár tých dávok nasadil hneď niekoľko. Vo včerajšom pôvodnom článku využil autor všetky katastrofické výrazy a spojenia, ktoré poznal. Exkluzívne: Moderátorka Adriana Kmotríková je vo veľmi vážnom stave,“ znel titulok. Hrôzostrašná diagnóza a neuveriteľná tragédia. Sympatická rodáčka z Košíc Adriana Kmotríková absolvovala v utorok náročnú operáciu mozgu a jej stav je veľmi vážny. Jej blízki a priatelia z Košíc majú o ňu obrovský strach,“ nepoľavil autor v perexe a ani v nasledujúcich riadkoch článku. Hrozivé prívlastky a slovné spojenia v priebehu dňa z článku mizli, nakoniec sa príspevok dočkal náznaku optimizmu, Kmotríková sa totiž po operácii prebrala a komunikovala. Celú podobu pôvodného článku nájdete tu. Jeho súčasná podoba je na tomto mieste.

Aj keď televízie často nerozoberajú osobné problémy svojich tvárí, Joj sa rozhodla nevyhnúť medializovanej operácii moderátorky jej hlavného spravodajstva a priamo v Novinách jej vyjadrila podporu. V emotívne spracovnej reportáži sa zamerala na tých, ktorým Kmotríková sama pomáhala, za niekoľkými sa vybrala televízia osobne a nahrala pre moderátorku krátke odkazy. Aj keď ide o nepríjemnú situáciu, moderátori v štúdiu nenasadili pohrebné výrazy, naopak, moderátorku podporovali úsmevom a presvedčením, že všetko dopadne dobre.

Foto: Čas.sk

Čítať viac...
Nahor