Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Na Jojku sa vracajú Profesionáli. Pozrite si kompletný prehľad noviniek v seriáli

JOJ po dvoch rokoch vracia do vysielania premiérové diely obľúbeného komediálneho seriálu Profesionáli. Televízii sa podarilo vrátiť takmer všetky postavy z pôvodného osadenstva seriálu na čele s Helenou Krajčiovou, ktorá v ostatnej sérii z roku 2012 chýbala.

Herecké obsadenie seriálu sa oproti pôvodným sériám mierne upraví. Jedinou postavou, ktorá podľa televízie dočasne vypadáva, je Miňo Demovič, ktorého stvárňoval Janko Króner. Ten sa pre zdravotné problémy nemohol zapojiť do natáčacieho procesu, podľa bulvárnych informácií však navštívil nedávno Kolibu, kde mali prebiehať rozhovory o jeho návrate do Profesionálov. Na jeho miesto do baru príde krčmár José, ktorého hrá Roman Luknár. Do seriálu pribudne aj nová epizódna postava známa z ďalšieho komediálneho seriálu Joj Hoď svišťom, Vladimír Bojo. Podnikateľa z Tatier hrá Jozef Vajda.

Pôvodne mal rady Profesionálov rozšíriť aj Peter Marcin, televízia nakoniec oznámila, že pre množstvo nových tvárí nakoniec herca neobsadí. V seriáli mal hrať strýka Karola Hůrku, generála Hůrku. Postava generála sa však predsa len v novej sérii objaví. Lukáš Latinák, ktorý hrá Karola, bude mať v nových častiach dvojrolu. „Tvorcovia seriálu pôvodne zháňali na túto rolu druhého herca, no napokon usúdili, že nikoho vhodnejšieho ako samotného Lukáša Latináka nezoženú,“ píše televízia na svojom webe.

Nová séria Profesionálov začne netradične. Takmer dvojročnú pauzu tvorcovia zakomponovali aj do deja. „Profesionáli však už dávno nie sú policajti. Ich stanicu pre finančné problémy pred rokom a pol rozpustili a každý z nich si musel nájsť iný spôsobom obživy.“ Boborovský tak skončil ako SBS-kár, Miki Hric prebral biznis v bare Miňa Demoviča po jeho úteku na Belize, z Hůrku sa stal mäsiar a z kapitána Nagya zas pestovateľ kvetov jeho milovanej Ruženky. Skarlet si zas v priebehu roka „vyjedla“ novú postavu, ktorou tvorcovia zamaskovali herečkine tehotenstvo. Svojsky sa uchytil Šaňo, ktorý sa živí ako židovský turistický sprievodca po Bratislave. Práve za ním príde bývalý kapitán Nagy s prosbou o pomoc.

profesionali general hurka

profesionali krajciova

profesionali luknar 2

Čítať viac...
Nahor