Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na Joj sa v čase o 18-tej vymenia až tri programy! Nákupné maniačky nakoniec v lepšom čase (AKTUALIZÁCIA)

Nákupná relácia nakoniec nepôjde v horšom čase ako minulý rok. Aktualizácia.

Risk s Nákupnými maniačkami Joj nevyšiel. Televízia po týždni končí s dennou reláciou o 18:00 a nahrádza ich tradičným programom.

Relácia podľa našich informácií dosiahla v čase o 18:00 svoje maximum, keď ju sledovalo 3,7 % divákov (išlo tak aj o najvyšší rating v histórii šou, doteraz sa v takomto lukratívnom čase nevysielala). K tomu, aby potešila svoju televíziu, jej chýbal približne jeden rating, ktorý si pre seba uchmatla Markíza s jej Chlapi neplačú. Tí dokázali po slabšom období narásť, v ostatnom týždni sa pohybovali okolo 27 – 28 percent podielu, v jeden deň dokonca mali vyskočiť neďaleko 32 percent. Nákupné maniačky sa hýbali len okolo 11 – 13,5 %.

Už od tohto pondelka 19. januára by sa na dôležitý podvečerný čas mala vrátiť Súdna sieň a to rovno v dvojporcii. Podobne, ako v ére Ochrancov, televízia dočasne zdvojí reláciu a vysielať ju chce v čase o 17:30 a 18:10. Doteraz vysielala o 17:30 nefungujúci Top Star, od spomínaného dátumu ho vysunie na čas 16:30. Nákupné maniačky sa od rovnakého dňa vrátia do podobného nastavenia ako pred rokom, na čas 15:20.

Už o dva týždne bude všetko inak. Súdna sieň by mala nájsť pre jarnú sezónu svoj pevný slot po Novinách o 17 v čase 17:15, aby sa na 18-tu mohla presunúť celebritná šou Sladký život. Od pondelka 2. februára sa totiž do štruktúry vracia Panelák, ktorý by mal obsadiť večerný slot po Divokých koňoch o 21:40.

AKTUALIZÁCIA: Panelák nakoniec so svojou reprízou Nákupné maniačky z času 15:20 nevytlačí. Joj vydala ďalšiu zmenu programu, ktorou zopakuje epizódu denného seriálu z predchádzajúceho dňa v čase 14:20. Táto repríza je určená pre tých divákov, pre ktorých bude hlavný vysielací čas Paneláku prineskorý. Doteraz sa obdobnom čase objavil denný seriál len na Plus, ostatnú jeseň aj táto repríza zmizla a seriál opakovala televízia len v doobedných hodinách na Joj.

Nákupné maniačky sa tak nakoniec od 2. februára nepresunú do skoršieho času, než mali minulý rok. Zotrvajú v obdobnom čase, už spomínanom slote 15:20. Naďalej bude televízia vysielať reprízy na Wau okolo 22:30. Top Star by mal v programe zotrvať aj naďalej o 16:30.

Zmeny Joj plánuje aj v hlbšom off-time. Nízkovýkonné Dedičstvo vysielané okolo jednej hodiny nakoniec presunie do rovnakého času na Wau. Tam aktuálne vysiela stanica nefungujúcu kriminálku Magnum. K presunu dôjde už dnes, na Joj Dedičstvo vystriedajú na dva týždne Profesionáli. Tí sa však objavia v čase okolo 13:30, nakoľko po Novinách o 12 Joj presúva TV šancu. Od začiatku februára by už dočasných Profesionálov mala nastálo vystriedať celebritná šou Sladký život, ktorá sa posunie o hodinu skôr. Momentálne sa totiž vysiela o 14:30, kam sa presunú Nákupné maniačky.

Čítať viac...
Nahor