Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na Jednotku prichádza úspešný britský seriál Pán Selfridge! Usadí sa v prime-time

Kvalitná britská séria vás zavedie do skutočného sveta pred prvou svetovou vojnou, kde sa začína odohrávať príbeh slávneho obchodného domu v Londýne.

Jednotka RTVS obohatí svoj jesenný program o nový britský seriál, ktorý už môžete poznať z obrazoviek Českej televízie. V septembri začne s vysielaním úspešného seriálu Pán Selfridge pochádzajúceho od britskej stanice ITV, ktorá produkuje napríklad aj Britain´s Got Talent.

Pán Selfridge dostane lukratívny čas, Jednotka ho chce nasadiť po seriáli Doktor Martin na nedele o 21:15. Televízia má pre túto chvíľu k dispozícii 30 epizód v troch sériách seriálu, potvrdená je už aj štvrtá séria, ktorá bude mať vo Veľkej Británii premiéru v roku 2016. Dosiaľ sa vždy vysielal na jar.

Dráma s originálnym názvom Mr. Selfridge vznikla podľa životopisnej knihy Shopping, Seduction & Mr. Selfridge autorky Lindy Woodhead. Popisuje v nej skutočný životopisný príbeh Harryho Gordona Selfridga, okázalého a vizionárskeho zakladateľa slávneho londýnskeho obchodného domu Selfridges, ktorý do dnešných dní stojí na Oxford Street, jednej z najrušnejších obchodných tried Londýna.

Seriál nadväzuje na úspech cenenej série Panstvo Downton (Downton Abbey), ktorú vysiela ČT 1 v pracovné dni o 14:45. Podobne, ako má Downtonské panstvo svoje honosné sály pre príslušníkov aristokracie aj postranné trakty pre služobníctvo, tak aj obchodný dom ponúka vlastné príbehy z oboch brehov rieky. Prostredníctvom týchto príbehov seriál podáva podrobný portrét doby krátko pred prvou svetovou vojnou, plnej prevratných spoločenských zmien aj nových technických vymožeností, ktoré zasahujú do života hrdinov.

Titulnú úlohu stvárnil americký herec Jeremy Piven, známy aj z komediálneho seriálu Entourage (Vincentov svet), za ktorý získal aj Emmy. V ďalších úlohách sa objavujú Amanda Abbington, Frances O’Connor, Ron Cook, Amy Beth Hayes, Aisling Loftus, Tom Goodman-Hill, Grégory Fitoussi, Oliver Jackson-Cohen, Malcolm Rennie či Zoe Tapper.

pan selfridge4

O seriáli Pán Selfridge
Oxford Street – Londýn 1909. Všetko je pripravené ku slávnostnému otvoreniu nového veľkolepého obchodného domu Selfridges. Sám pán Harry Gordon Selfridge prechádza jednotlivými oddeleniami a povzbudzuje zamestnancov. Než dokráčal do tohto bodu, musel prejsť dlhú a tŕnitú cestu. Cestu, na ktorej začiatku tento rodený Američan stál rok pred tým v oddelení rukavíc obchodného domu Gamages. Práve tu sa zrodil nápad na vybudovanie vlastného podniku, ktorý upätým Britom konečne ukázal, že nakupovanie môže byť aj vzrušujúcim dobrodružstvom.

O tom, že všetko nepôjde hladko, sa presviedča hneď vzápätí, keď z projektu odstúpi hlavný investor, konzervatívny pán Waring, ktorú mu sprostredkuje niekoľko zásadných životných stretnutí. A vo svojom neúnavnom úsilí sa môže vždy spoľahnúť na podporu rodiny, predovšetkým svojej ženy Rose a matky Lois.

pan selfridge6 pan selfridge5 pan selfridge3

Zdroj: Česká televízia

Čítať viac...
Nahor