Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na hudobný trapas roka reagujú známe osobnosti: Z výsledku sú zhrození aj samotní aktéri!

Prespievanie charitatívneho hitu pre dobrú vec Markíze vôbec nevyšlo, ku kritike sa už pridali aj aktéri z piesne.

Hit We Are The World v podaní slovenských osobností sa stane jednoznačne jedným z najdiskutovanejších aj najparodovanejších počinov tohto roka. Pôvodne myšlienka s charitatívnym rozmerom sa zmenila na dielo, ktoré je terčom veľkej vlny výsmechu ale aj kritiky, ktorá prichádza dokonca i z vlastných radov.

Na hudobný trapas reagoval napríklad spevák Peter Cmorík, ktorý priznal, že výsledok videl až priamo vo vysielaní Chart Show. Jeho názor je pritom podobný s tým, ktorý koluje po celej spoločnosti. „Videli sme to až v telke a pocity podobné ako všetci,“ vyjadril sa na sociálnej sieti. Ku kritike výsledného diela sa pridal aj Laco Lučenič, ktorý sa podľa slov denníka Sme za pieseň hanbí.

K téme: Markíza vyvolala internetové šialenstvo: Vlastnú verziu We Are The World začala po obrovskej kritike blokovať!

Oveľa drsnejšie svoj kritický názor vyjadril Martin Harich. Kým účinkovanie osobností, ktoré verejnosť skritizovala, obhajoval, zhrozený bol zo samotného spracovania piesne televíziou. „Svojím spôsobom som hrdý, že som sa mohol objaviť v skupinke umelcov, ktorú sa podľa mňa už nikdy nepodarí dať takto dohromady, a podieľať sa na niečom, čo spočiatku vyzeralo ako milý nápad. Až na jeden detail… V dnešnej dobe, kedy vďaka appke za dolár, vie aj naša borderská kólia natočiť video s atmoškou Quentina Tarantina, by si mohli v rámci sebakritiky típci z telky, už aspoň čeknúť synchróny nahrávky s obrazom. Pôsobí to ako neúcta ku všetkým, ktorí pridali ruku k „dielu“. Obrazové podanie pôsobí akosi nepokorne – voči nevinným ženám a deťom, ktorí prišli zaspievať svoj veršík v pesničke. A to, čo z toho vzniklo, rozhodne nečakali,“ napísal na sociálnej sieti.

Krátky status po tom, čo sa spustila vlna kritiky, pridala aj Dorota Nvotová. „Idem požiadať o umelecký azyl na Maldivách,“ napísala.

Už vo štvrtok svoje účinkovanie v klipe okomentovať alternatívna speváčka Katarzia. „Chcem už odteraz robiť iba takéto úžasné umenie, kde sa cítim ako doma, cítim sa tam proste sexy a krásna. Kašlem na pseudointelektualizmus. Takže dávam otočku o 180 stupňov, idem naspievať duet s pani Mázikovou o varí a veľmi sa na to teším,“ napísala ironicky s cieľom objasniť jej účasť na nahrávke.

Pieseň mala premiéru v Chart Show, kde v kole charitatívnych hitov obsadila v slovenskom prevedení symbolické prvé miesto. Moderátorka šou, Adela Banášová, sa k celej situácii vyjadrila zdržanlivo. „Vidím za tým robotu ľudí, ktorí sa dali dokopy pre peknú vec,“ povedala pre Nový čas.

Do klipu medzi umelcov bol prizývaný frontman kapely Ine Kafe, Vratko Rohoň, ktorý nakoniec pozvanie odmietol. Dnes to rozhodne neľutuje. Podobne ako Harich či kritizoval najmä lacnú produkciu. „Aj tak mi je smutno, keď toto pozerám. Úmysel v zásade nemusel byť zlý, aj keď nápad totálne neoriginálny. Zaujímali by ma 2 veci. Ktorý k**** toto strihal a ktorý druhý k**** toto pustil von? To nikto z nich nevidel, že synchrón je úplne mimo? Toto má byť prezentácia slovenských spevákov? To na Slovensku fakt dokážeme všetko iba doj****? Nech mi nikto nehovorí, že je to o prachoch, je to o ľuďoch! 4 roky nemám telku a som šťastný človek,“ napísal.

Na výsledku sa, naopak, schuti zabával Rytmus, ktorý svoje reakcie pri sledovaní videa zdieľal priamo v nahrávke na Instagrame. To je strašné, žiadna sebareflexia, žiadny náznak kvality. Proste partička interpretov, ktorí nemajú koncerty, nemajú výsledky, predaj, čísla, tak sú radi, že sú na Markíze. Normálne nič horšie som nevidel,“ povedal vo videu.

Na piesni sa zabával aj Marián Greksa, ktorý na sociálnej sieti zdieľal paródie na nový hit. Pridal sa k nemu i rádiový spíker, Matúš Krnčok, ktorý okrem toho zareagoval na to, že sa Markíza pustila do hromadného blokovania videí a paródií spojených s piesňou. „Najlepší viral ever a oni ho zmažú? Whaaat?“ napísal.

 


 

Video obsahuje vulgarizmy (18+)

Rodinka ?????? #QuincyJones #MichaelJackson #LionelRichie #Partička #AjTakychBereAutobus

Príspevok, ktorý zdieľa @rytmusking,

katarzia-status-we-are-the-world
Čítať viac...
Nahor