Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Na Druhý dych sa dotiahla aj jeho ranná repríza, Markíza ho v programe ponecháva

Druhý dych tlačí Markízu do hlbokých podpriemerov, na ktoré televízia nie je zvyknutá. Vo štvrtok sa dokonca ku podvečernej epizóde priblížila aj ranná repríza seriálu.

6-tisíc divákov. To bol rozdiel medzi rannou reprízou Druhého dychu vysielaného o 10:00 a podvečernej epizódy štartujúcej okolo 18:00. Kým ráno si však seriál pripísal nadpriemernú hodnotu podielu nad 31 %, podvečer záujem 2 % Slovákov (12 – 54) stačil výsledok len na podpriemerných 14 %. Druhý dych tak naďalej testuje nielen trpezlivosť televízie ale aj odolnosť Televíznych novín. Tie sa opäť museli dvíhať z minima, včera ich pod 30 % zrazil najmä druhý polčas atraktívneho duelu Kolumbie a Pobrežia Slonoviny (po polčasoch vyše 19 a takmer 18 % v 12 – 54). Veľké noviny taktiež zaznamenali výraznejší prepad, keď sa museli uspokojiť s hodnotou pod 18 %. Súdna sieň si po 18-tej pripísala podiel takmer 19 %.

Markíza napriek slabým výkonom Druhého dychu seriál ponecháva v programe a to dokonca aj na druhý júlový týždeň.

Večer už na komerčné stanice číhal ďalší atraktívny duel, so štartom o 20:50 sa proti sebe postavili Uruguaj a Anglicko, pričom futbalový svet bol svedkom ďalšieho veľkého prekvapenia, keď po prehre sú Angličania na pokraji vypadnutia. Najmä druhý polčas duelu Slováci ocenili vysokou pozornosťou, keď si ho priemerne pozrelo takmer 400-tis. divákov starších ako 12 rokov, čo predstavovalo podiel nad 24 %. Jednotka bola s druhým polčasom lídrom v 12+ aj u mladších v 12 – 54, kde druhá polovica duelu dosiahla výkon 23,5 %, prvý polčas získal podiel takmer 17 %.

Búrlivé víno vo štvrtok zaznamenalo mierny pokles s podielom nad 28 %, Panelák dosiahol štandardný výkon popri futbalovej konkurencii 18,5 %. Ďalšie programy už na Markíze aj Joj klesli do podpriemerov staníc.

Čítať viac...
Nahor