Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Načo je to dobré? Markíza opäť náhle mení program, znova reaguje na Tanec snov!

Tento raz robí líder zmenu len pár dní pred vysielaním programu.

Markíza znova zasahuje do avizovanej štruktúry. Zmenu robí opäť v čase vysielania Tanca snov, keď už túto nedeľu neodvysiela plánovanú premiérovú snímku Total Recall, ale premiéru pokračovania 96 hodín s podtitulom Odplata. Tento film mal pri tom bežať uplynulú nedeľu, no Markíza necelé dva týždne pred jeho nasadením zmenila narýchlo program a zaradila úspešné Babovřesky 2, ktoré výrazne zatienili štart konkurenčnej tanečnej šou.

Česká komédia sa ešte dokázala dostať aj do tlačených programových periodík, no v prípade aktuálnej zmeny je už prineskoro. Lídrovi tak nebude program sedieť, pričom zmenou nehasí žiadny problematický slot. Markíza sa tak, zdá sa, obáva, že po jednorázovej konkurencii Babovřesiek by sa Tanec snov mohol šplhať k vyšším číslam. Práve snímka 96 hodín patrí medzi najúspešnejšie filmy lídra a jeho druhé pokračovanie môže opäť priniesť želaný úspech.

Markíza robí v ostatnom čase čoraz viac zmien. Posledne jej program nesedel v piatky a nedele, kde sa presúval a náhle rušil Reflex špeciál. Televízii, ktorá je v pozícii lídra, to na imidži a sile postavenia nepridáva, o to väčším prekvapením je, keď sa uchyľuje ku zmenám, ktoré nie sú akútne.

Markíza stále intenzívnejšie reaguje na konkurenčnú Joj, ktorej sa zatiaľ pri pohľade na medziročné výsledky darí rásť, kým líder napriek príchodu fenoménu Horná Dolná padá. Porovnanie medziročných výkonov vo februári, kedy už obe televízie zastabilizovali svoje štruktúry, vám prinesieme v zajtrajšom článku.

Čítať viac...
Nahor