Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mysteriózny knižný triler Trhlina spracuje Joj v trojdielnej televíznej minisérii! Režisérom Bebjak z Čiary

Vzniká unikátny televízny projekt postavený na knižnej predlohe.

Zahraničný trend krátkych seriálových televíznych projektov, postavených na silnom námete a kvalitnej produkcii, sa v čoraz väčšej miere usádza aj na Slovensku. Napriek finančnej náročnosti túto stratégiu v roku 2016 ohlásila Joj, ktorá sa jej plánuje držať aj v ďalšom období.

Prvou lastovičkou spomedzi týchto projektov bola na jeseň 2016 osemdielna kriminálka Za sklom, ktorá bude už budúci týždeň pokračovať druhou sériou. Túto jar navyše uviedla svoj najdrahší seriál v histórii, detektívku 1890, ktorá ponúkla o niečo viac epizód, celkovo trinásť. Joj už v čase jej vysielania potvrdila, že s podobnými projektami chce prichádzať pravidelne. Aj keď by z rozpočtu historickej detektívky dokázala nakrútiť násobne viac epizód lacnejšieho seriálu, v prípade týchto projektov uprednostňuje budovanie imidžu pred efektivitou. „Chceme si zakaždým aj tak trochu imidžovo šplhnúť u divákov, navyše, baví nás vyrábať náročné projekty. Chceme produkovať kvalitu. Imidž sa nedá kúpiť a tieto seriály nám s ním veľmi pomáhajú,“ povedal v apríli pre Denník N riaditeľ Joj Group, Marcel Grega.

Po Za sklom a 1890 je pritom známe, do akého námetu sa chce Joj pustiť v roku 2018. Pôjde o dosiaľ najkratší seriálový projekt v jej histórii, keď plánuje nakrútiť trojdielnu minisériu vychádzajúcu z knižnej predlohy postavenej na jednej zo záhad Slovenska.

Joj sa rovnako ako v prípade predošlých dvoch seriálov pustí do námetu postavenom alebo inšpirovanom skutočnými udalosťami, resp. v tomto prípade reálnymi výpoveďami. Sfilmuje knižný bestseller Trhlina od autora Jozefa Kariku, ktorý prináša príbeh z pohoria Tribeč, kde sa podľa viacerých svedkov odohrávali mimoriadne zvláštne udalosti. „Mysteriózny triler Trhlina, nakrútený podľa rovnomennej knihy slovenského spisovateľa Jozefa Kariku, je strhujúcim príbehom o jednej z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč,“ uvádza k svojmu novému seriálovému projektu Joj.

Jozef Karika sa k téme na knihu dostal po tom, čo ho kontaktoval človek, ktorý mu vyrozprával desivý príbeh. Karika mal skutočnosti overiť a dostať sa k ďalším výpovediam, na základe ktorých napísal tento hororový príbeh. Sám autor si podľa vlastných slov nie je istý, kde končí skutočnosť a začína fikcia.

Trojdielny mysteriózny triler Trhlina nakrúti Joj v spolupráci so spoločnosťou D.N.A. Production. Tá sa už tradične púšťa do podobných filmových aj televíznych projektov, pre Joj najnovšie nakrútila Za sklom, pre Markízu zas Rexa. V minulosti produkovala aj Mesto tieňov alebo sériu Ako som prežil. Režisérsky sa pod krátky seriálový projekt podpíše Peter Bebjak, ktorý aktuálne žne úspechy za film Čiara. Režíroval tiež drámu Čistič alebo horor Zlo. Scenár k seriálu mal napísať Tomáš Bombík.

O trojdielnej televíznej minisérii Trhlina
Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal. Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky. Toto tajomstvo má totiž príšerne ostré zuby…

Čítať viac...
Nahor