Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mušketieri s ďalším prepadom, neuspeli ani Lovci pokladov! Plus opäť vysoko s filmom

Líder to toto leto skúsil v prime-time s akvizíciami, očakávania mal priveľké.

Markíze sa stávka na akvizičné seriály dlhodobo nevypláca a potvrdzuje to aj aktuálna letná sezóna. Jej hlavný seriál Mušketieri od štartu padá pod priemery stanice, pričom naďalej slabne, keď tento utorok dosiahol podľa našich informácií podiel iba 17,3 %. Slabo sa uviedli aj nasledujúci intenzívne promovaní Lovci pokladov, na prvý raz dosiahli rovnaký share ako predchádzajúci Mušketieri 17,3 %. Po pondelňajšom úspechu tak musí Markíza riešiť starosti, nakoľko hneď dva dni v týždni jej nefungujú. Utorky a štvrtky dosahujú nemalé podpriemery.

Rozpačito fungujú akvizície aj Joj. Okolo staničných priemerov sa drží Kuriér, v utorok ponúkol mimoriadne dve časti, tou prvou dosiahol na 15,5 %, s druhou 16,7 %. Joj sa tak dotiahla na lídra. Výkon zlepšil seriál Taxi, presunutý na 22:40 získal podiel 15,4 %. Výrazne v utorok opäť uspela Jednotka, ktorej reprízová pôvodná zábava Nikto nie je dokonalý uhrala share pod 15 % v komerčnej cieľovke a tesne nad 22 % v univerzálnej. Ide o výkony, aké bežne v sezóne nedosahuje ani s premiérami.

Z menších staníc na výrazný výsledok dosiahla Plus, ktorá sa výkonom hlavného večerného filmu blížila k veľkým staniciam. Paródia Scary Movie 4 totiž atakovala podiel až 11 %. Stanici sa často darí s filmami vysoko nadpriemerne, cez desať percent sa prehupla aj s piatkovou ponukou. Uspela aj Wau, ktorej kriminálka CSI Miami získala 2 %, nasledujúci Dr. Ludsky až 3,5 %. Dajto nevyšla stávka na komediálneho Kuriéra proti seriálovému Frankovi Martinovi, skončilo pod 3 %. Hriešny zoznam na Dome dosahuje potrebné čísla, získal podiel nad 4 %, Cudzinka sa prehupla cez pätku.

Čítať viac...
Nahor