Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

MS v hokeji 2015 na RTVS: Nová zábavná šou so Sajfom, špeciálna appka aj spolukomentátori Šatan či Lašák!

Od 1. až do 17. mája RTVS z Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Českej republike odvysiela 35 priamych prenosov. Všetky duely slovenskej reprezentácie prinesie v priamom prenose Jednotka a Rádio Slovensko. Počas majstrovstiev RTVS divákom prinesie stálu reláciu MS v kocke, ale aj dve spomienkové relácie Legendy a Slovenské a české míľniky. RTVS k našim susedom na tohtoročné majstrovstvá do Prahy a Ostravy vyšle až 35-členný štáb televíznych a rozhlasových komentátorov, redaktorov, kameramanov a technikov. Do Česka vycestujú športoví redaktori a komentátori RTVS Pavol Gašpar, Ján Hudok, nová komentátorská akvizícia RTVS Matúš Krutý, Tomáš Košec, Marcel Merčiak, Zlatica Mokrá, Ľuboš Hlavena, Matúš Mažec či Ľubomír Ondráš.

Spolukomentátormi budú hokejové hviezdy Richard Lintner, Miroslav Šatan, Jerguš Bača, Ján Lašák, Rastislav Pavlikovský či Róbert Pukalovič. Igor Tóth a Andrej Výboh sa zhostia úlohy analytikov zápasov pri hokejovej ceruzke.

Nový formát RTVS – Predĺženie
Ani po skončení zápasov a analýzach v Štúdiu MS však hokejové témy pre RTVS nekončia, prichádza Predĺženie. 1. mája 2015 bude mať vo vysielaní RTVS premiéru živá komediálna show, založená na úspešnom zábavnom formáte Rádia FM „Od veci_FM“. Po vzore podobných zahraničných show prinesie Predĺženie netradičný, humorný pohľad na jednotlivé zápasy, či dianie na majstrovstvách sveta. Reláciou sprevádza moderátor Matej Sajfa Cifra, ktorého doplnia standup komici Juraj Šoko Tabaček, Stano Staško a Tomáš Hudák spolu s Denisom Bohumilom Schwarczom zo športovo-zábavného portálu. V jednotlivých rubrikách komentujú a glosujú vývoj šampionátu, súčasťou sú stand up comedy vstupy na hokejové témy, krátke videoskeče a tiež live vstupy z dejiska šampionátu.

Hokejová kampaň RTVS
Špeciálna televízna a rozhlasová kampaň k majstrovstvám sveta je v týchto dňoch súčasťou vysielania RTVS a bola vyrobená v interných kapacitách Sekcie marketingu a komunikácie. Hlavným motívom tohtoročnej hokejovej kampane je hokejová rolba, ktorá bude sprevádzať divákov vysielania Jednotky a Dvojky ako prvok funkčnej grafiky k hokejovým reláciám, ale taktiež bude súčasťou džinglov, ktoré budú lemovať vysielanie MS 2015 v hokeji. Imidžová kampaň je jednotná pre rozhlasové a televízne vysielanie RTVS.

Majstrovstvá v Rádiu Slovensko
Slovenská reprezentácia odohrá v skupinovej fáze v Ostrave sedem zápasov (Dánsko, Bielorusko, Slovinsko, Nórsko, Fínsko, Rusko a USA). Všetky skupinové duely našej reprezentácie (v prípade postupu aj zápasy play-off), ako aj pražské vyvrcholenie turnaja v podobe semifinálových súbojov a zápasu o titul odvysiela Rádio Slovensko naživo. Nebudú chýbať reportážne vstupy z ďalších stretnutí základnej i vyraďovacej fázy. Okrem reportáží a živých vstupov bude rozhlasový tím zásobovať prúdové vysielanie Rádia Slovensko množstvom aktuálnych rozhovorov, publicisticky ladených zaujímavostí a noviniek nielen z tábora slovenskej reprezentácie. Informácie z majstrovstiev sveta dostanú priestor v éteri počas celého dňa a tiež v spravodajských slotoch (v Rádiožurnáloch, krátkych správach a v špecializovaných športových reláciách). V utorok 21. apríla bude hosťom Nočnej pyramídy tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek, v týždni od 27. apríla do 1. mája Rádio Slovensko odvysiela Príbeh na týždeň tematicky zameraný na hokejové MS. Počas celého šampionátu budeme výkony a výsledky našich hokejistov formou vtipnej glosy mapovať v rubrike Dovolené uvoľnenie.

Hokejová Zelená vlna RTVS
Keďže na šampionát sa určite chystá aj množstvo slovenských vodičov, Rádio Slovensko pripravuje rozšírené dopravné spravodajstvo. Hokejová Zelená vlna RTVS ponúkne špeciálne dopravné informácie určené vodičom, ktorí sa budú presúvať do dejísk šampionátu a bude monitorovať situáciu priamo z ostravského Národného dopravného informačného centra. Po presune do Prahy bude tím RTVS kooperovať a vysielať priamo zo štúdia Zelenej vlny Českého rozhlasu. Vodiči teda rýchlo získajú dopravné informácie nielen z hlavných diaľničných ťahov či hraničných priechodov, ale napríklad aj o parkovacích kapacitách pri štadiónoch.

Online majstrovstvá s RTVS a jedinečná aplikácia CHATR.tv
Po úspechu zapojenia divákov priamo do televízneho vysielania prostredníctvom aplikácie k formátu Čo ja viem, RTVS pokračuje v zavádzaní trendov v šírení svojho obsahu a prináša ďalší rozmer nielen pre športových fanúšikov. Verejnoprávny vysielateľ tak prinesie ako prvý prístup k novým formám prepojenia mobilného a televízneho sveta.

chatr tv

Na špeciálnej stránke Hokej.rtvs.sk diváci a fanúšikovia nájdu až tri streamy, ktoré ponúknu priame prenosy naplánované na Jednotke, Dvojke, ale taktiež online stream so všetkými zápasmi, ktoré sa nezmestili do televízneho vysielania. Hokejový web prinesie všetky dôležité informácie z diania majstrovstiev, rozpis priamych prenosov, výsledky zápasov, zostavy tímov, zmeny v hracom systéme a tiež novinku – archív zápasov.

Vďaka RTVS slovenskí hokejoví fanúšikovia budú prežívať tohtoročné hokejové majstrovstvá sveta v Česku ako nikdy predtým. Po prvý krát bude exkluzívne hokejový obsah RTVS dostupný na second screen platforme, prostredníctvom bezplatnej aplikácie CHATR.tv – jedinečná mobilná aplikácia spojí všetkých fanúšikov hokeja a ich vtiahne do televízneho vysielania. Aplikáciu si stačí stiahnuť do smartfónu alebo navštíviť webovú stránku a zapojiť sa priamo do televízneho vysielania RTVS. Diváci pomocou aplikácie CHATR.tv budú môcť diskutovať online v živom televíznom vysielaní, reagovať na príspevky ostatných divákov, sledovať unikátny obsah v prepojení so sociálnymi sieťami, klásť otázky trénerovi slovenskej reprezentácie Vladimírovi Vůjtkovi a hosťom v štúdiu, či dokonca hlasovať za najlepšiu päťku zápasu. Tie najlepšie príspevky sa objavia v živom vysielaní RTVS a divácke hlasovanie sa následne vyhodnotí v Štúdiu MS.

Zdroj: RTVS

Čítať viac...
Nahor