Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mórová sa pustila do Krausových seriálov: Že sa nový Panelák po****? Bola to chyba toho, kto to celé vymyslel!

Herečka prehovorila o posledných neúspešných projektoch Andyho Krausa, v ktorých stvárnila hlavné postavy.

Diana Mórová je známa svojou otvorenosťou a neraz prostorekosťou, pričom servítku si pred ústa nedávala ani v nedávnom rozhovore o jej aktuálnom seriálovom účinkovaní. Priniesol ho Nový čas Nedeľa, ktorý sa okrem iného zaujímal aj o to, že posledné projekty, v ktorých sa Mórová objavila, nevyšli.

Herečka na tvrdenie ohľadom Dvojičiek, Paneláku či filme Cuky Luky, ktoré sa nemali vydariť, zareagovala rázne. „Ale nie mne. Počkať!“ povedala. Ako v prípade Dvojičiek tak Paneláku herečka hovorila o zlom tvorivom prístupe, ktorý už herci nedokázali zvrátiť.

„Pokiaľ ide o Dvojičky, verili sme tomu projektu, ale nevyšlo to, pretože podľa mňa scenár nebol veľmi dobre napísaný. Vyskúšali sme tento žáner a už do takého nepôjdem,“ povedala na margo seriálu, ktorý priniesol Andy Kraus ako prvý po tom, čo bol ukončený dlhoročný seriál Panelák. Dvojičky v tom čase patrili medzi veľké očakávané novinky, no nakoniec skončili neúspechom.

Ešte viac sa Mórová rozhovorila o Paneláku, ktorého obnovenie skončilo po pár mesiacoch nakoniec prepadákom. Televízia ho dovysielala v nočných hodinách. „Do obnoveného Paneláka som išla, lebo som to sľúbila Paľovi Bobovi. Inak by som do toho nešla. Nebola to naša zásluha, ale niekoho iného, že sa to posr***. Veľmi som bola nahnevaná, lebo som presne vedela, kde bola chyba. Ale ovplyvniť som to nemohla. Opakujem, Panelák nebola naša chyba, ale niekoho iného, kto to celé zorganizoval, vymyslel, dotiahol tam iných ľudí…“ povedala herečka otvorene.

Na otázku, či hovorí o Andym Krausovi, ktorý stál ako za Dvojičkami tak novým Panelákom, nechcela priamo odpovedať. „Chcem len povedať, že my herci sme robili svoju robotu, hrali sme, ako sme mohli. Keby som vedela, že to takto bude, nejdem do toho, uviedla.“ Andy Kraus patril vyše desať rokov k dvorným autorom Joj, na konte má úspešné projekty ako Keby bolo keby, Pod povrchom, či fenomén v podobe spomínaného Paneláku. Od skončenia tohto denného seriálu sa mu už však nedarilo, prepadli Dvojičky, nový Panelák ako sitkom Dovidenia, stará mama. Vlani sa vrátil opäť do Markízy, aby s Petrom Marcinom oživil legendárnych Susedov. Tí túto jar patrili k najsledovanejším programom trhu, v komerčnej cieľovke pravidelne vyhrávali pondelňajší večer.

Mórová na druhej strane uviedla, že si nemyslí, že by stratila čuch na úspešné projekty. Joj ju mala podľa vlastných slov osloviť do Hotela, do ktorého nakoniec nešla. Hotel pritom patril medzi nemalé neúspechy Joj v uplynulej jarnej sezóne.

O vzťahu s nebohým Pavlom Bobom, ktorý bol producentom viacerých televíznych programov, uviedla, že bola jeho rodinná priateľka. Práve preto prikývla na ponuku do Paneláku a zároveň mal stáť aj za jej účasťou v Česko Slovensko má talent. „Práve on ma prehovoril na účinkovanie v Česko Slovensko má talent. Nebyť jeho, ja by som do toho nešla. Hovoril mi, že do toho mám ísť, že je to dobrý projekt,“ povedala.

Čítať viac...
Nahor