Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Moje povstanie.sk prinieslo Jednotke rozpačitý nadpriemer, Hitovica úspech nepotvrdila

Jednotka odštartovala svoj veľký projekt ku Slovenskému národnému povstaniu.

RTVS pripravila k 70. výročiu SNP široký program, ktorým chce priblížiť najmä mladším ročníkom významné udalosti z čias 2. svetovej vojny. Hlavným projektom k téme SNP bola séria krátkych filmov Moje povstanie.sk, prostredníctvom ktorých známe osobnosti zosobnili osudy Slovákov počas povstania. Sériu krátkych filmov v sobotu sledovalo podľa našich informácií 3,7 % Slovákov pri podieli 10 % (15+), v ešte dôležitejšej cieľovke 12 – 54, pre ktorú bol projekt vyrábaný, dosiahlo Moje povstanie podiel 10,7 %. Aj keď ide o nadpriemer Jednotky, s ohľadom na nedávne úspešné novinky RTVS ide o slabší výsledok. Projekt k tomu dostal masívnu kampaň najmä prostredníctvom ostatných médií, ktoré lákali známe osobnosti v obsadení.

Oveľa viac sa na Jednotke darilo podvečerným snímkam s tématikou SNP. V piatok ponúkla stanica film Paľa Bielika – Kapitán Dabač, ktorý v 12+ získal podiel takmer 19 % a takmer 14 % v 12 – 54. Najslabší z trojice filmov bola snímka Deň, ktorý neumrie s podielom 12,5 % (12+), naopak najlepší výsledok získal ďalší skvelý film režiséra Paľa Bielika – Vlčie diery, ktorého podiel v 12+ prekročil hranicu 19 % a v 12 – 54 úroveň 15 %.

V sobotu sa však výraznejšie nedarilo ani najsledovanejším komerčným staniciam. Markíze vyšiel iba priemerne film Rukojemníci s podielom nad 22 %, ešte slabšie dopadla komédia na Joj Gulliverove cesty s podielom len nad 14 %. V nedeľu podvečer sa nedarilo ani repríze úvodnej časti Farmy 5, ktorá po úspešnej premiére prepadla s podielom okolo 17 % a neunikla Novému bývaniu s výsledkom 16,5 %. Večer už však obe stanice rástli, najmä televízny líder, keď snímka Hnev Titanov získala podiel 28,5 %. Joj s filmom 12 kôl uhrala aspoň priemer s podielom 18 %.

Kde sa nedarilo hlavným komerčným staniciam, získavali ich menši súrodenci. Pluske v sobotu vyšiel film Bankový kuriér, ktorý sa priblížil úrovni 9 %, Dome zas Pilcherovka Tajomstvo bielej holubice s podielom 8 %. Dajto bolo s kriminálkou NCIS iba priemerné pri podieloch okolo 3 %. V nedeľu uviedla Doma druhú časť zábavnej šou Hitovica, ktorá úspech z Veľkej noci nezopakovala. Kým prvá časť dosiahla výkon 7,5 %, s druhou už spadla k hodnote 5,4 %. Vyrovnať sa jej dokázala Pluska so šou Láska na celý život a podielom nad 5 %.

Hlavné televízne spravodajstvá Markízy a Joj si narozdiel od štvrtka a piatka od seba držali výraznejší odstup. Televízne noviny v sobotu vyhrali o vyše rating a dosiahli podiel takmer 32 %, Veľké Noviny klesli blízko hodnoty 24 %. V nedeľu už TN-ky s podielom takmer 35 % narástli významnejšie, keď v ratingu za sebou zanechali Veľké Noviny o vyše 2 %. Tie sa museli uspokojiť s podielom nad 25 %.

Čítať viac...
Nahor