Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Moja mama varí lepšie ako tvoja sa na Novu dostane ešte na jar! Kedy odštartuje na Joj?

Jaro Žídek sa po slovenských reláciách presúva na české obrazovky.

FremantleMedia uvedie svoju šou My Mom Cooks Better Than Yours v krátkom čase na dvoch nových trhoch. Nasadenie šou pod názvom Nejlíp vaří moje máma v pondelok potvrdila Nova, ktorá ju chce uviesť ešte v tejto sezóne. Stane sa tak konkrétne v sobotu 23. mája o 18:25, relácia bude bežať dvakrát do týždňa, okrem sobôt aj v nedele.

Moderátorom relácie sa stane Jaro Žídek, ktorý sa doteraz viac objavoval na slovenských obrazovkách. V roku 2011 uvádzal slovenskú verziu Áno, šéfe, do roku 2014 tiež moderoval vlastnú reláciu Nebíčko v papuľke na Jednotke RTVS. Porotcom v súťaži bude taliansky kuchár Emanuele Ridi. Nejlíp vaří moje máma v programe nahradí reprízový sitkom Helena, v soboty ostávajú zaradené premiéry kuchárskej relácie Haliny Pawlowskej u Haliny v kuchyni s posunutým štartom na 17:45.

Pod názvom Moja mama varí lepšie ako tvoja sa formát, ako je už známe, dostane aj na Slovensko, konkrétne na obrazovky televíznej dvojky. Tá už dlhší čas kastuje súťažiacich, potvrdila aj meno moderátora, ktorým sa stane Milan Junior Zimnýkoval. Podľa informácií Mediaboom.sk sa však formát nedočká nasadenia na jar, televízia si ho ponechá až do jesennej štruktúry. Nova tiež ráta s projektom aj na jeseň. Kým tá však z formátu urobila reláciu nasadzovanú dvakrát do týždňa, Joj od počiatku pripomína, že ide o daily šou, čo by sa malo odraziť aj na jej nasadení. Obsadiť by mala podvečerný slot.

My Mom Cooks Better Than Yours je pôvodne španielsky formát. Súťažia v ňom proti sebe dve rodiny v zložení rodič a dieťa. Rodičia pri tom môžu pomáhať iba s inštrukciami, aby ich potomkovia za 50 minút pripravili čo najlepší pokrm. Rodič môže do prípravy jedla v stave núdze zasiahnuť, prichádza však tým o časť z časového limitu.

Čítať viac...
Nahor