Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Za zrušením Modrého z neba na Facebooku stojí Markíza (aktualizácia)

Aktualizácia 18.1. 17:00

Markíza už oficiálne priznala, že za zrušením stránky Modré z neba na Facebooku stojí ona. Ako sme predpokladali, televízia iba bránila svoje práva v rámci práv k značke Modré z neba. „Modré z neba je značka, ktorá patrí televízii Markíza. V priebehu posledných mesiacov však jeden z adminov stránky zrušil administrátorské prístupy všetkým ľuďom z televízie, ktorí sa na jej spravovaní pôvodne podieľali. Televízia tak stratila kontrolu nad stránkou a jej obsahom napriek tomu, že sme do nej investovali v priebehu rokov množstvo času, práce a peňazí,“ cituje Tatianu Tóthovú, hovorkyňu Markízy, portál Topky.sk.

———————–

Pôvodná správa 18.1. 10:30: Modré z neba zrušené aj na Facebooku! Postarala sa o to Markíza?

Veľká fanúšikovská základňa priaznivcov skončenej relácie Modré z neba a moderátora Vila Rozborila je pravdepodobne nielen zablokovaná, ale úplne zrušená. Facebooková stránka s vyše 345-tisíc fanúšikmi je od včera nedostupná a začína sa špekulovať, kto za jej zrušením stojí.

Nie je žiadnym tajomstvom, že stránku spravovali priaznivci Vila Rozborila a aj moderátor sám. Po definitívnom zrušení Modrého z neba sa na stránke začali objavovať otázky, či by si fanúšikovia priali, aby sa Vilo začal objavovať na novej televízii a priamo naznačoval svoj kariérny prestup a nové začiatky. Dokonca v kontaktoch administrátori vymenili odkaz na web Markízy za odkaz na Čas.sk. Šéfredaktorkou Nového Času je pri tom Rozborilova údajná nová partnerka Júlia Kováčová. Nový Čas bol prvý, ktorý o prestupe Rozborila do JOJ informoval.

Všetko sa dialo na stránke pod značkou Modrého z neba, na ktoré práva vlastní Markíza. Tá však vraj nemala prístup do administrácie stránky. Modré z neba je značka, ktorá patrí televízii Markíza, ale televízia ako vlastník značky v posledných mesiacoch nedisponovala administratívnymi právami k stránke, povedala pre Omediach.com hovorkyňa televízie Markíza Tatiana Tóthová. Je málo pravdepodobné, že by Rozboril či niekto z jeho administrátorov zrušil stránku sám, je tak možné, že sa o jej zablokovanie postarala televízia. Ako vlastník značky Modré z neba má na to právo.

Ešte otvorenejšie sa o novinkách súvisiacich s Rozborilom hovorí na jeho najväčšej fanúšikovskej stránke, kde už admini čoskoro očakávajú príchod aj samotného moderátora. Podľa statusov aj túto stránku spravuje človek z blízkeho okolia moderátora. „Za dva a pol dňa nových 10.000 fans tejto stránky. Od budúceho týždňa už asi aj s Vilom TU. Pekný víkend,“ objavilo sa včera na stránke iba krátko na to, ako bola zrušená stránka Modré z neba.

modre z neba zrusene aj na fb

Čítať viac...
Nahor