Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Modré z neba už zrejme na Markíze nebude

Po neplánovanom prerušení relácie túto stredu sa vzťahy televízie a moderátora relácie Vila Rozborila výrazne naštrbili.

Modré z neba sa na obrazovky Markízy vráti budúcu stredu, už tento víkend sa bude vyrábať štúdio so štyrmi epizódami, vrátane tej, ktorá Markíze chýbala túto stredu. Televízia jej neplánovanú absenciu ospravedlnila zdravotnými komplikáciami viacerých účastníkov. Podľa našich informácií jediným, kto na nakrúcanie relácie nedorazil, bol moderátor Vilo Rozboril. V deň nakrúcania vyhľadal lekárske vyšetrenie a štábu relácie oznámil, že výroba sa musí presunúť o týždeň. Markíza pritom nemala za Modré z neba pripravenú náhradu, o čom pravdepodobne vedel. Nakoniec tak už v stredu odvysielala piatkovú epizódu Búrlivého vína, ktoré Modré z neba rovnocenne zastúpilo.

Celá kauza okolo Modrého z neba začala odvolaním Zuzany Ťapákovej z pozície generálnej riaditeľky TV Markíza. Jej nástupca Mattias Settelle, ktorý sa už intenzívne venuje svojej novej pozícii, podľa našich informácií o formát v jeho súčasnej podobe a so súčasným rozpočtom nemá záujem. Rozboril si svojim konaním i mediálnymi výstupmi výrazne naštrbil svoje vzťahy v televízii, pre ktorú roky pracoval. Na reláciu Modré z neba má podpísanú zmluvu iba do konca roka. Ako nám potvrdili viaceré zdroje, aktuálne v Markíze nad predĺžením zmluvy neuvažujú. O zmluve sa bude zrejme ešte rokovať, šance na to, aby sa Modré z neba vysielalo v súčasnej podobe a s Vilom Rozborilom na Markíze sú však nízke. Či sa formát objaví na inej televízii je otázne. Používať názov Modré z neba v inej televízii zrejme nebude možné.

Témou týždňa bola aj mediálna prestrelka medzi Pavlom Ruskom a Vilom Rozborilom, ktorí si cez médiá vymenili niekoľko invektív. Rusko Rozborila obvinil z rodinkárstva a priživovania sa na Markíze. Roborilova reakcia sa seba nenechala dlho čakať a svojho bývalého šéfa nešetril a siahol aj na jeho súkromie a neúspechy v karére. Ani takáto komunikácia zrejme k reputácii programu i samotného moderátora neprospieva.

Aktuálne je isté iba jedno. Diváci by svoje Modré z neba mali vidieť každú stredu do konca tohto roka. Pokračovanie v súčasnej podobe je veľmi málo pravdepodobné. Prechod Rozorila a jeho show do inej televízie sa tiež nejaví reálne. RTVS mlčí a JOJ vyrába relácie za podstatne nižšie rozpočty ako konkurencia, tam by zrejme dohoda stroskotala na financiách. Podľa dostupných informácií priamo z televízie na Kolibe sa o tejto možnosti nateraz neuvažuje. Ako nakoniec príbeh Modrého z neba a jeho moderátora dopadne sa tak pravdepodobne dozvieme až o niekoľko týždňov.

Prečítajte si aj: Borovský v exkluzívnom rozhovore o Jakubcovi: Stretol som sa s ním raz a doteraz to ľutujem

Foto:Markiza.sk

 

Čítať viac...
Nahor