Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Moderátorka ČT Jana Peroutková neudržala slzy (zdroj: vysielanie ČT)

Pikošky

Moderátorka ČT sa po reportáži z Mariupoľu v živom vstupe rozplakala (video)

Emotívne zábery z vojnou zmietanej Ukrajiny nenechávajú chladnými ani ostrieľaných novinárov.

Ešte pred mesiacom nepredstaviteľné zábery sú dnes každodennou realitou na východe Európy, ktorá sa po dlhých desaťročiach opäť zmieta vo vojnovom konflikte.

Bezprecedentnou je situácia aj pre súčasnú generáciu novinárov, ktorá vojnu priamo na našom kontinente nikdy nezažila.

Denne v redakciách spracovávajú a overujú správy a obrázky, ktoré vznikajú len stovky kilometrov od našich hraníc. Každý deň sa stretávajú s ďalšími osudmi rozdelených rodín, obyvateľov okupovaných miest odrezaných od základných potrieb či zábermi zbombardovaných civilných objektov, v ktorých troskách zomierajú aj deti.

Ničivým ostreľovaním v ostatných dňoch prechádza najmä prístavné mesto Mariupoľ, ktorého veľká časť je už dnes v ruinách.

Najtragickejšie správy prišli tento týždeň, kedy Rusi namierili útok na civilné objekty a zbombardovali aj detskú nemocnicu. Mesto do piatka ohlásilo vyše 1 500 obetí, medzi nimi civilistov aj deti.

Reportáže z Mariupoľu obleteli svet, pričom emócie pri pohľade na tragické zábery neudržala ani skúsená moderátorka Českej televízie vo vysielaní spravodajskej televízie ČT24.

Reportáž ČT zachytila aktuálny pohľad na ruiny mesta, výpoveď preživšej bombardovania či zábery z vlakovej stanice, kde sa otcovia lúčili so svojimi rodinami.

Po jej skončení pokračovali vstupom zo štúdia moderátori Michal Kubal a Jana Peroutková, ktorá sa nakoniec neubránila slzám.

Peroutková divákom priblížila, kde aktuálne na Ukrajine prebiehajú boje, po chvíli sa jej však zlomil hlas. Moderátorský vstup pohotovo dokončil jej kolega, ktorému sa Peroutková aj poďakovala.

„Dnes ráno som priateľom tvrdila, že tie najsilnejšie emócie mám, pravdepodobne, za sebou. Nemám. Ďakujem Vám a ďakujem Michalovi Kubalovi, že ma podržal,“ napísala moderátorka po emotívnom živom vstupe na sociálnej sieti.

 

Čítať viac...
Nahor