Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Minulý týždeň podlomil Markízu: V prime-time ju predbehla Joj, sklamala ju novinka aj istoty!

Markíza aj v tejto sezóne medziročne stráca, predchádzajúce dni ju dostali nečakane hlboko.

Uplynulý týždeň bol v rámci súboja Markízy a Joj poriadne divoký. Komerčná dvojka sa okamžite od začiatku týždňa dostala do čela so správami, pričom napriek posilneniu pondelňajšieho večera Markíza strácala v ďalšie dni aj tam, kde by to nečakala.

Jedným zo sklamaní pre televíziu zo Záhorskej Bystrice bol výkon Televíznych novín, ktoré dokázali podať sebavedomý výkon iba v sobotu. Bol to zároveň jediný deň, kedy boli sledovanejšie ako konkurenčné Noviny Joj, tie ich predbehli v ostatných šiestich dňoch. V stredu a piatok sa tak pritom stalo s mimoriadnym náskokom o 2 – 2,5 ratingu. Rozdiel o dva body zas vrátili TN-ky Novinám v spomínanú sobotu.

Spravodajstvo pomáhalo Joj aj v celkových výkonoch v prime-time, kde však okrem toho posilnili aj jej ďalšie programy. Medzitýždenne sa dvihli Inkognito, utorňajší Naši aj stredajší film, práve v stredu pritom dokázala Joj konkurenciu po prvýkrát predbehnúť v prime-time. Markíze oslabila Chart Show, ktorá z týždňa na týždeň stratila vyše 1,5 ratingu. Kde si však polepšila, bol pondelok, stúpla jej Horná Dolná a pomohlo aj jej zdvojenie, ktoré odsunulo Kredenc k noci. Nemohla ju však príliš tešiť ďalšia istota Dobre vedieť!, minulý týždeň totiž ani raz neskočila do nadpriemeru, naopak, v utorok spadla pod priemer stanice. Vo štvrtok zároveň rozpačito odštartovala novinka Hviezdna párty, ktorá v tejto chvíli nemá isté, či ju nečaká podobný osud ako jej českú verziu na Nove.

Joj si, naopak, polepšila v piatok, kedy druhýkrát vyhrala večer. Filmová premiéra …a rána sú tu tiché uspela, kým rovnakom čase hlboko spadla Markíza, ktorej Horná Dolná zažila dosiaľ najväčší prepadák. S netradične hlboko podpriemerným výkonom pokračovala Markíza aj v sobotu, a to napriek rovnako málo sledovanému Srdcu pre deti. Nožnice medzi televíziami sa opäť roztvorili v nedeľu, kedy Joj vysoko uspela s návratom V siedmom nebi, ktoré sa na jar borilo s veľkým úbytkom divákov. V nedeľu Joj vyhrala prime-time najjasnejšie, o vyše 3,5 %.

V priemere televízna dvojka vyhrala minulý týždeň v prime-time o pol podielového bodu. Markíza stratu doháňala najmä vďaka sobotným Televíznym novinám aj štvrtkovému rozdielu medzi Dobre vedieť a Našimi. Trikrát sa uplynulý týždeň stalo najsledovanejším programom dňa Počasie lídra, dvakrát tento post obsadilo Najlepšie počasie a Noviny Joj.

Čítať viac...
Nahor