Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mimoriadny príhovor prezidenta zaujímal minimum divákov. Hlas v Česku porazila Prima

Včera sa odohrala posledná predvolebná diskusia kandidátov na prezidenta. Po 20:15 si diskusiu pozrelo na Jednotke okolo 320-tis. divákov (12+) pri podieli nad 15 %. Vo vysielaní RTVS po dohode s televíziou nakoniec s prejavom vystúpil aj dosluhujúci prezident Ivan Gašparovič. Jeho príhovor však občanov veľmi nezaujímal, pozrelo si ho menej divákov ako Správy RTVS (príhovor okolo 190-tis. divákov, Správy RTVS takmer 220-tis.).

Markíza po ôsmej odvysielala ďalšiu kastingovú časť speváckej šou Hlas. Televízii priniesol spokojný výkon s podielom 31,9 % pri ratingu 11,3 %. Paneláku však šou neuškodila, seriál uhral takmer 21 %. Po týždni už oslabila akvizičná novinka Markízy Arrow s podielmi okolo 23 a 27 %, slabší výkon prvej z dvoch častí pomohol Kostiam k výsledku okolo 19 %.

Kým na Slovensku bol Hlas jasným lídrom, v Česku tesne podľahol konkurenčnej Prime. Jej seriál Cesty domů v 15+ zvíťazil o pár tisíc divákov, pričom oba programy skončili po zaokrúhlení desatín s totožným podielom 21 %. Tento raz si Hlas na Nove pozrelo 807-tis. divákov. U mladších divákov (15-54) Hlas výkonom poľavil, keď skončil pod hranicou 30 % (29 %).

Čítať viac...
Nahor