Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mimoriadne vydarená nedeľa pre Joj: Veľké Noviny atakovali správy Markízy, Rozboril opäť lídrom!

Joj si pripísala vysoké víťazstvo v prime-time.

Posledný deň minulého týždňa vyšiel Joj na výbornú. Televízii sa najmä so spravodajským blokom podarilo pospomínať na slávnejšie obdobia, keď bola vysoko nad svojím priemerom.

PIATOK A SOBOTA: Pošta pre teba sledovanejšia ako Milujem Slovensko! Markízu sklamala premiéra Ja, zloduch

Joj zafungovali už Krimi, ktoré dosiahli podiel nad 26 %, nasledujúce Veľké Noviny narástli až na hodnotu blízku 31 %. Najmä v ratingu pri tom atakovali aj dlhodobo najsledovanejšie spravodajstvo na Slovensku, Televízne noviny Markízy, ktoré mali slabší deň s podielom nad 32 %. Spravodajstvá od seba delili len tri desatiny ratingu v prospech správ lídra. Joj mala sledovanejšie aj športové spravodajstvo s podielom pod 30 %, to Markízy dosiahlo podiel pod 25 %, Najlepšie počasie sa blížilo k podielu 24 %, Počasie Markízy skončilo pod 22 %.

Lídrovi nevyšiel ani večerný film. Snímka Rallye smrti uhrala podpriemerný podiel 20,7 % pri ratingu 8,1 %. Víťazom večerného súboja tak bola relácia V siedmom nebi, ktorá však medzitýždenne poklesla na rating 10,5 % s podielom 27,3 %. Markíze vyšla aspoň repríza sobotného filmu Ja, zloduch, kým v premiére sa animovanej snímke veľmi nedarilo, v nedeľnej dopoludňajšej repríze podľa našich informácií atakovala podiel až 34 %.

Z pohľadu výsledkov v prime-time zvíťazila Joj v nedeľu so ziskom 25,8 %, Markíza bola druhá s podielom 23,2 %. Joj Group sa tiež o približne dve percentá podarilo predbehnúť skupinu Markíza.

K víťazstvu celej skupiny prispela hlavne Plus, ktorá bola najsilnejšou spomedzi menších staníc. Večerný film 22 výstrelov televízii zafungoval po hlavnej stanici aj na tej menšej, kde dosiahol podiel nad 8 %. Darilo sa aj Dome s filmom Tanec ulice a podielom nad 5 %, z večerných titulov uspel na Dajto iba Hurikán s podielom pod 5 %. Z pohľadu celého týždňa sa Plus podarilo udržať pred Domou a Dajto o približne jeden podielový bod.

foto: ilustračné

Čítať viac...
Nahor