Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mimoriadna diskusia o Mečiarových amnestiách zaujala divákov, nevyhla sa nepríjemnému trapasu

Markíza v nedeľu o 13. hodine odvysielala mimoriadnu diskusiu k téme Mečiarových amnestií, ku ktorých zrušeniu je Slovensko najbližšie za dvadsať rokov, počas ktorých ostala kauza nedoriešená. Debata divácky uspela, keď ju malo sledovať 5,1 % divákov s podielom 23,6 %, celkovo si ju malo pozrieť okolo 320-tisíc divákov.

Markíza venovala relácii viditeľnú prípravu a priniesla zaujímavú diskusiu. Na relatívne krátkej platforme sa prestriedalo viacero hostí, medzi ktorých sa nakoniec nezaradil bývalý advokát a poslanec za HZDS, Ján Cuper. Hodinu pred reláciou si mal vypnúť telefón a napriek potvrdeniu účasti až do jej konca nereagovať.

Vysielanie sa stretlo aj s trapasom, do ktorého sa televízia dostala pre neodhadnutý čas do reklamnej prestávky. Udialo sa tak pred 14:00, kedy televízia musela zaradiť naplánovaný brejk a stihnúť ho celý ešte v 13. hodine. Réžia a moderátor, Michal Kovačič, však tento čas neustrážili a moderátor položil novinárke Ľube Lesnej otázku, no tá ju nestihla zodpovedať.

Kovačič novinárku v rozprávaní prerušil, no tá sa dožadovala dokončenia odpovede a nasledovalo nepríjemné doťahovanie moderátora a Lesnej. „Dopoviem,“ dôrazne opakovala niekoľkokrát. Réžia nakoniec odpojila zvuk v štúdiu, aj keď novinárka v rozprávaní pokračovala. Režisér programu však nemal na výber, nakoľko brejk potreboval nasadiť okamžite.

Čítať viac...
Nahor