Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Milujem Slovensko s rekordom od štartu šou! Vysoko aj Joj s Plus, sobota pre Rýchlo a zbesilo 6

Víkend s poslednými filmami Paula Walkera, Markíze aj Joj priniesli úspech.

PIATOK: RTVS svoju jesennú sezónu odštartovala o týždeň skôr ako komerčné stanice, prvé vydanie piatej série tak má za sebou Milujem Slovensko. To v 12 – 54 ešte zaostalo za svojimi najlepšími ratingami, keď ho pribrzdil aj nižší počet divákov pri obrazovke, i tak už atakovalo 7 ratingov s podielom tesne nad 22 %. V 12+ zaznamenala už šou rekord, keď dosiahla najlepší podiel od štartu mimo silvestrovských vydaní 27,3 %. Výrazný bol aj počet divákov 503-tisíc, pričom oproti štartu vlaňajšej 4. série ide o nárast vyše 100-tisíc divákov.

„Piatkový prime time a začiatok sezóny ukázal, že sme na jeseň pripravení. Som nesmierne rád, že naši diváci si po hlavnom spravodajstve na Jednotke okrem Milujem Slovensko našli aj technologicky vynovenú klasiku na Dvojke v podobe Alžbetinho dvora a zostali tak verní vysielaniu RTVS,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. Alžbetin dvor dosiahol v 12+ podiel až 7,2 %.

Dvojkou popri najúspešnejšou programe RTVS bola snímka Zakázaná zóna na Joj, ktorá šla pod 18 %. Výrazne ju k tomu doplnila Plus, ktorej Ratatouille sa dostal až nad 10 %. Markíza s komédiou Hodinový manžel už neuspela pri podieli len cez 15 %, slabšie boli aj menšie stanice, keď sa Doma s kriminálkami hýbala okolo 4 % a Dajto s filmom Cobra okolo 3,5 %. Kosti na Wau podliezli 2 %, štart novej série nevyšiel Kravaťákom s podielom okolo percenta.

SOBOTA: V prvú septembrovú sobotu si napravila Markíza s filmom chuť. Premiéra Rýchlo a zbesilo 6 uspela, keď mala uhrať pod osem ratingov s podielom cez 28 %. Prevalcovala aj moderné spracovanie klasiky Angelika na Joj, ktoré prepadlo s podielom pod 11 %. Nekonečné leto na Doma sa dostalo pod 7 %, Strážca na Plus cez 5 %, Tridsať prípadov majora Zemana v dvojporcii šlo nad 4 a pod 5 %. X Factor na Wau taktiež s dvomi dielmi dosiahol vyše 2 a 4 %. V piatok aj sobotu sa udržala Markíza s hlavnými správami pred Joj, Televízne noviny získali podiely pod 29 a 28 %. Noviny uhrali pod 21 a 23,5 %.

Čítať viac...
Nahor