Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Milujem Slovensko s obratom, tento piatok lídrom! Star Wars po veľkej kampani neuspelo, v sobotu vysoko Markíza

Markíza v sobotu bodovala, v piatok sa do čela vyšvihlo Milujem Slovensko. Noviny cez víkend potvrdili postavenie najsledovanejšieho programu na trhu.

PIATOK: Piatkový večer naďalej nemá jasného víťaza. Aj tentoraz si televízie poradie medzi sebou premiešali a oproti minulému týždňu zaznamenali nemalé rozdiely. Milujem Slovensko totiž z pozície trojky na trhu poskočilo do postavenia lídra, keď porástlo na rating cez 6,5 % s podielom 19 %. Minulotýždňový víťaz, šou Všetko, čo mám rád, zas klesla až na tretie miesto, keď podliezla 6 ratingov s podielom tesne nad 17 %. Dvojkou večera bola Farma, ktorej sa darí s blížiacim sa finále držať oproti zvyšnej časti jesene nárast s klasickým piatkovým dielom, dostal sa tesne cez 6 ratingov s podielom 17,5 %, Duel stúpol vyššie nad 6 %, v podieli prekročil 23 %. Všetko, čo má Ander rád dosiahlo podiel 17,5 %.

Na menších staniciach najväčší úspech z celého dňa zaznamenala Doma s filmom Priateľka pod stromček a podielom pod 8 %, film Percy Jackson: More oblúd na Plus uhral o málo nad 5 %. Muži v čiernom na Dajto atakovali 5%, Vtierka Castle na Wau získala vyše 4 %, Myšlienky vraha sa držali pod 4 %.

Rodinné prípady atakovali v podieli 22 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa prehupla cez 16 %. Televízne noviny šli pod 24 %, Noviny s náskokom necelého ratingu získali podiel cez 26 %. Stali sa pritom najsledovanejším programom dňa v oboch hlavných cieľovkách, celkovo si ich malo pozrieť pod 570-tisíc divákov, TN-ky zaostali o vyše 115-tisíc divákov.

SOBOTA: V sobotu nevyšla Joj mohutne promovaná premiéra jedného z najúspešnejších kinofilmov ostatných rokov. Pokračovanie kultovej filmovej série Star Wars – Sila sa prebúdza si po veľkej kampani malo pozrieť menej ako 6 % divákov s priemerným podielom pod 17 %. Ešte horší výkon dosiahli v rovnaký večer na českej Prime, kde mali ísť len na 12 %. Večeru jasne dominovala Markíza s komédiou Stážista, ktorá sa tesne dostala nad 9 ratingov s podielom pod 25 %. Zostrih z relácie Záhady tela uhral okolo 5 ratingov s podielom cez 13 %.

Z menších staníc najviac uspela česká snímka Dedo na Plus s podielom 6,5 %, Vianoce pre teba na Doma šli pod 6 %. Tridsať prípadov majora Zemana sa zastavilo na takmer 5 a na 3,5 %, Komisár Rex na Wau podliezol 2 %, Inkognito stúplo nad dvojku.

Podvečer do vysokého vedenia vyskočila Markíza so Smotánkou, ktorá sa dostala na podiel až pod 29 %. Získala dokonca vyšší rating ako večerné Star Wars. Silný nábeh jej urobil Shrek Tretí, ktorý uhral okolo 26 %. Joj, naopak, s denným programom neuspela, Naši tak popri Smotánke uhrali pod 13 %. Hlavné spravodajstvá boli vyrovnané, Televízne noviny s malým ratingovým náskokom dosiahli na podiel pod 27 %, Noviny uhrali 25 %. Opäť dominovali v celkovom publiku, kde vyhrali celý deň so 600-tisíc divákmi, Televízne noviny si malo pozrieť menej ako 540-tisíc divákov. V 12 – 54 sa na vrchol dňa dostalo Počasie Markízy pred Stážistom.

Čítať viac...
Nahor