Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Milujem Slovensko prišlo o divákov, prvý raz ho predbehla Farma! Všetko, čo mám rád lídrom

Sobotné finále Miss Universe 2017 si oproti predošlému roku pohoršilo.

PIATOK: Všetko, čo mám rád sa vrátilo uplynulý piatok do vedenia. Šou so Štefanom Skrúcaným a Ondrejom Kandráčom podliezla 7 ratingov s podielom pod 20 %, celkovo si ju malo pozrieť vyše 420-tisíc divákov. Milujem Slovensko prekvapivo spadlo, keď uhralo rating 5,5 % pri podieli pod 16 % a po prvý raz ho predbehla Farma. Tá mala tesne prekročiť rating 6 % s podielom pod 17 %, o málo viedla aj v celkovom počte divákov kde mala prekročiť hranicu 370-tisíc, Milujem Slovensko si malo pozrieť len o pár tisíciek divákov menej. Markíza si polepšila aj s Duelom, ktorý už prekročil 6 ratingov s podielom takmer 23 %, relácia Všetko, čo má Ander rád na Joj neskôr večer prekročila 19 %.

Doma s filmom Svadba nebude, a basta! uhrala okolo 6 %, Absolventka na Plus získala 5 %. Dajto s filmom Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa dosiahlo vyše 4 %, Vtierka Castle na Wau získala okolo 4 %, Myšlienky vraha sa s oboma časťami hýbali pod 4 %.

Rodinné prípady v piatok podvečer zaznamenali podiel približne 20 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala na 16 %. Televízne noviny boli vo vedení ratingom 7,5 % a podielom cez 26 %, celkovo si ich pozrelo takmer 490-tisíc divákov. Noviny sa prepadli, keď u mladých divákov podielovo atakovali len 19 %, celkovo si ich zaplo takmer 485-tisíc divákov.

SOBOTA: Druhú sobotu po sebe sa podarilo Markíze ostatným staniciam vzdialiť. S filmom Uväznení v raji prekročila 7 ratingov s podielom 21,5 %, kým Take Me Out na Joj potvrdilo pád spred týždňa a dosiahlo rating len vyše 5 % s podielom cez 15 %. Jednotka odvysielala priamy prenos Miss Universe 2017, s ktorým medziročne stratila okolo 30-tisíc divákov. Pozrieť si ho malo 289-tisíc divákov pri podieli 13,7 %, u mladému publika prenos dosiahol podiel iba 9,3 %. V 12+ bola Jednotka dvojkou večera pred Take Me Out.

Na menších staniciach zabodovala Plus s klasikou Statočné srdce a podielom vyše 7 %, Pilcherovka Pekný pár na Doma dosiahla vyše 5 %. Dajto vrátilo do programu legendárny seriál Tridsať prípadov majora Zemana, dve časti sa hýbali pod 5 a nad 4 %. Komisár Rex na Wau uhral share len pod 2 %, Inkognito už stúplo na 4 %.

Smotánka v sobotu podvečer posilnila na podiel pod 24 %, Naši prepadli výkonom len pod 11 %. Televízne noviny sa dostali nad 26 %, Noviny atakovali 22 %. V celkovom publiku Noviny sledovalo takmer 545-tisíc divákov a stali sa najsledovanejším programom dňa, Televízne noviny podliezli hranicu 520-tisíc. V 12 – 54 bolo na vrchole soboty Počasie Markízy pred Televíznymi novinami.

Čítať viac...
Nahor