Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Milujem Slovensko na čele piatka, Horná Dolná mu nestačí! Sobotné filmy vyrovnané, no vlažné

Horná Dolná v piatkových reprízach podpriemerná, víkendové filmy pre hlavné stanice posilou neboli.

NEDEĽA: Tvoja tvár už nevalcuje, prvýkrát prehrala! Talent s najlepším výkonom roka

PIATOK: Milujem Slovensko dominuje piatkovým večerom. Uplynulý týždeň sa stalo najsledovanejším programom piatka, keď malo prekročiť 8 ratingov s podielom pod 25 % v komerčnej cieľovke, v 12+ šou uhrala share až pod 29 %. Silnej zábave Jednotky nevedia konkurovať komerčné stanice, keď do podpriemeru padá aj Horná Dolná, dostala sa na podiel len tesne cez 18 %. Markíze k tomu už tak ako pred týždňom nevyskočilo nasledujúce Dobre vedieť! čakajúce práve na nábeh po Milujem Slovensko, dostalo sa na 23 %. Joj s filmom Kuriér dosiahla len na podiel takmer 14 %.

Medzi menšími však dominovala Plus s filmom Hobit 2: Smaugova pustatina, ktorý sa dostal pod 9 %, podobne ladilo večer aj Dajto snímkov Pán prsteňov: Návrat kráľa, šlo cez 5 %. Doma je slabá s piatkovými kriminálkami, Dr. House atakoval trojku, Monk uhral 2,5 %, prvý diel Sherlock a Watsonová zas 3 %. Na Plus vyskočili na začiatku večera aj Profesionáli s podielom 8 %, Vtierka Castle na Wau prekročila 2 %, Kosti mali získať takmer 3 %. Kravaťáci už tradične klesli, ťahali sa k 1,5 %.

Podvečer stúplo Búrlivé víno s podielom tesne nad 20 %, stále je však nízko s číslami podobnými Kukučke. Tú po čase televízia z podvečera stiahla. Moja mama varí lepšie ako tvoja klesla s podielom nad 16 %. Televízne noviny sa dostali pod 26 %, Noviny zas podliezli 23 %.

SOBOTA: Klasická filmová sobota neuspokojila ani jednu komerčnú stanicu. Markíza s filmom Godzilla neuspela, keď atakovala podpriemerných 18 %, neunikla pritom Joj, ktorá sa s filmom Boj o hodvábnu cestu hýbala aspoň okolo priemeru s podielom pod 17 %.

Jednotka odvysielala priamy prenos Miss Universe 2016, ktorý tvorcovia doplnili o kontroverznú novinku. Priniesla slzy a napätie. Večer malo sledovať vyše 320-tisíc divákov pri podieli cez 17 % (12+), v 12 – 54 večer uhral takmer 13 %. Sledovanosť galavečera oproti predošlým ročníkom rástla, pomôcť jej mohla aj zmena obdobia, keď pravidelne býva finále krásy okolo marca.

Z ďalších staníc Inga Lindströmová: Láska žije ďalej na Doma siahla pod 7 %, rovnako tak aj Otec v sukni na Plus. Tridsať prípadov majora Zemana uhralo 4,5 %, X Factor na Wau šiel pod 3 a na 5,5 %.

Podvečer Smotánka dosiahla 23,5 %, Naši tesne nad 16 %. Televízne noviny sa mali dostať nad 27 %, Noviny s vyrovnaným ratingom mali ísť o málo cez 25 %.

Čítať viac...
Nahor