Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Milujem Slovensko dosiahlo absolútny rekord od štartu: Predbehlo Tvoju tvár aj Hornú Dolnú!

Kým valec verejnoprávnej televízie prepísal pozitívne rekordy, ten Markízy sa zas ocitol na minime.

Milujem Slovensko vo svojej piatej sérii už po druhý raz prepisuje historické maximá. Aktuálne dosiahlo na významný rekord, keď šou sledovalo vôbec najviac divákov od štartu. Celkový počet mal dosiahnuť 634-tisíc pri novom rekordnom podieli až 31,8 % (12+). Ide dokonca tesne o lepší výkon, než vykázala šou na Silvestra 2014, znamená to tak pre ňu absolútny rekord. Spomedzi klasických dielov malo Milujem Slovensko získať rekord aj v komerčnej cieľovke 12 – 54, keď o desatinu zlepšilo minuloročné maximum na 9,3 ratingu s podielom 27,4 %.

Šou Jednotky sa tiež môže tešiť z nevídaného úspechu, keď sa jej podarilo poraziť aj najsledovanejšie programy na Slovensku. V 12+ predbehla súčasné výkony Hornej Dolnej a rovnako tak aj šou Tvoja tvár znie povedome, ktorá sa túto sezónu hýbe okolo alebo pod hranicou 550-tisíc divákov.

Rekordy trhlo Milujem Slovensko aj na úkor Hornej Dolnej. Tá má za sebou vôbec najhorší týždeň, keď jej premiéra padla na nové minimum a nedarilo sa ani piatkovej repríze. V tej medzitýždenne značne klesla a uhrala len podpriemerný share pod 16 %. Dotiahla sa už na ňu Joj, ktorá s filmom Svadobná noc vo Vegas šla nad 16 %.

Nezastaviteľný vlak na Plus sa dostal pod 7 %, Trója na Dajto nad 5 %. Doma vyhodila z hlavného času vlažné piatkové kriminálky a nasadila film Svadobné zvončeky, dostala sa nad 4 %. Vtierka Castle na Wau uhrala 2,5 %, Kravaťáci sa prepadli pod percento.

Podvečer udržala náskok Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom pod 21 %, Búrlivé víno drží šnúru podpriemerných výkonov, šlo len na 17 %. Televízne noviny uhrali 27 %, Noviny tesne podliezli 25 %.

Čítať viac...
Nahor