Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Milujem Slovensko ani Moja mama dnes nepobežia. Tragická nehoda pri Nitre ovplyvnila aj sledovanosť

Všetky tri televízne skupiny zareagovali na vyhlásenie štátneho smútku, vynechávajú zábavné programy.

V stredu Slovenskom otriasla tragická dopravná nehoda neďaleko Nitry, ktorá sa už navždy zapíše k tým najtragickejším v našej krajine. Pri zrážke kamióna s autobusom zahynulo 12 cestujúcich vracajúcich sa domov k svojim rodinám, medzi ktorými nechýbali ani deti.

Vláda Slovenskej republiky v súvislosti s tragédiou vyhlásila dnes od 8. hodiny ráno do 20:00 štátny smútok. V jeho dôsledku televízie menili svoj program, z ktorého vyhodili zábavné programy. Výrazne muselo vysielanie zmeniť Dajto, ktoré vo väčšine off-time vysiela akvizičné sitkomy. Nahradilo ich maratónom filmov Spider Man.

Výrazne do programu zasiahla aj RTVS, ktorá nakoniec neodvysiela večer zábavnú reláciu Milujem Slovensko, aj keď by jej patril čas po skončení štátneho smútku. Pôvodne program aj po zmenách avizovala, nakoniec sama uznala, že by v takýto deň bolo zaradenie zábavy neúctivé. Milujem Slovensko nahrádza francúzskou drámou Keď odídem. Markíza v programe ponecháva Farmu, Joj má naplánovanú snímku Lovec: Zimná vojna.

Joj najvýraznejšie zmení program v off-time a podvečer. Okrem Bučkovcov z neho vyraďuje aj Našich či premiérovú časť Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorú presúva do netradičného sobotného večera na Plus od 19:45. Miesto týchto programov vysúva už na 16:30 mimoriadne Noviny a o 17:00 odvysiela snímku Králi hôr.

Jednotka program mení aj cez deň, kde vynecháva programy Folklorika, súťažnú reláciu Slovensko s Tiposom aj seriál Don Matteo a šou 5 proti 5. Miesto podvečernej premiéry Bičanovej relácie odvysiela reprízu Reportérov.

Tragédia naprieč médiami rezonovala a priniesla nárast ako čítanosti tak sledovanosti médií. Markíza sa „pochválila“, že Televízne noviny v stredu zaznamenali sezónny rekord, keď si ich pozrelo 657-tisíc divákov, čím sa zaradili k najsledovanejším programom sezóny za rekordné Inkognito a viaceré vydania Novín Joj a Najlepšie počasie, zároveň šlo o druhú najvyššiu sledovanosť Televíznych novín v tomto roku. Tentokrát predbehli Noviny Joj, ktoré ale taktiež zaznamenali zvýšenú sledovanosť so 637-tisíc divákmi, Správy RTVS sledovalo 354-tisíc divákov. Tragédia sa do sledovanosti premietla už popoludní, kedy rekord tohto roka zaznamenali Prvé Televízne noviny s celkovo 560-tisíc divákmi.

Čítať viac...
Nahor