Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mika v deň voľby šéfa RTVS prekvapil: Stretnutie v konkurenčnej Joj!

Parlament dnes bude voliť nového riaditeľa RTVS, Mika v tento deň navštívil komerčnú Joj.

Osem kandidátov, jeden favorit. Parlament už dnes môže v tajnej voľbe zvoliť nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska, ktorým by sa podľa údajných plánov dvoch najsilnejších koaličných strán mal stať Jaroslav Rezník. Jeho najsilnejšími konkurentmi v boji o stoličku šéfa RTVS sú Michal Ruttkay a Václav Mika, a to napriek tomu, že jeho zvolenie by bolo veľkým prekvapením.

Kým donedávna bola hlavným favoritom voľby Michal Ruttkay, všetko zmenili preferencie Smeru, ktorý sa priklonil k Rezníkovi. Z tohto dôvodu nevznikla naprieč koalíciou dohoda, keď Rezníka odmieta podporiť koaličný Most. Kým ten oficiálne vyhlásil, že sa rozhodne medzi Ruttkayom a Zuzanou Ťapákovou, časť jeho poslancov je pripravená dať svoj hlas Mikovi. Ten by mal mať podporu aj časti opozície.

Mika v deň voľby šéfa RTVS podnikol prekvapivú návštevu, keď sa vybral do komerčnej Joj. Informoval portál Pluska.sk. Absolvovať tam mal nakrúcanie Inkognita, kde bol tajným hosťom, zároveň sa stretol s generálnym riaditeľom Joj, Marcelom Gregom.

inkognito-vaclav-mika-marcel-grega

Čítať viac...
Nahor