Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mika sa zbavuje starých formátov: Pošta pre teba po 11 rokoch nakoniec skutočne skončí

Relácia vydržala niekoľko riaditeľov, Miku však neprežije.

Najúspešnejší titul dekády verejnoprávnej televízie skončí. Pošta pre teba, ktorá sa na obrazovky dostala vo februári 2004 v rámci „nového začiatku STV“ za vedenia Richarda Rybníčka, zavŕši svojim jedenástym rokom pôsobenie na slovenskej televíznej scéne. Informácie o konci relácie priniesol denník Plus 1 deň.

Ide pri tom o potvrdenie špekulácií, ktoré sa v slovenskom bulvári začali objavovať na jar tohto roka. Informácie niektorých „zákulisných zdrojov z RTVS“ sa tak potvrdzujú. Dôvodom konca Pošty pre teba má byť aj snaha súčasného riaditeľa Václava Miku priniesť na obrazovku RTVS nové formáty. „Ošúchaným“ formátom sa riaditeľ snaží vyhýbať aj pri hľadaní nových projektov pre televíziu.

Pošta pre teba je snáď posledná relácia, ktorá po markantnom úpadku kvality vysielania verejnoprávnej televízie a následne aj výrazného poklesu sledovanosti udržala veľkú základňu divákov. Relácia prežila mimo Rybníčka celkovo štyroch riadnych generálnych riaditeľov, Mikova vláda sa jej stane osudnou. Relácia ešte stále dokáže v cieľovej skupine 12+ dosahovať podiely okolo 20 %, čo je výrazný nadpriemer Jednotky. U mladšej cieľovky 12 – 54 však program výrazne stráca. Najsledovanejším programom RTVS je aktuálne Milujem Slovensko, ktoré dokáže v mladšej cieľovke bodovať oveľa výraznejšie, v 12+ ho však Pošta pre teba dokáže aj predčiť.

Pošta pre teba je adaptáciou licencovaného talianskeho formátu C’è Posta Per Te spoločnosti Mediaset. Verejnopráva televízia ju vysiela od februára 2004. Sedem rokov bol spoločne s Katarínou Brychtovou tvárou relácie Ján Gordulič v úlohe poštára, v roku 2011 ho nahradil Ludwig Bagin.

Čítať viac...
Nahor