Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mika prehovoril o diskutovanej talkshow Petra Marcina: Prečo má Neskoro večer na RTVS miesto?

Neskoro večer napriek rozporuplným reakciám bude pokračovať aj v budúcom roku.

Talkshow Petra Marcina, Neskoro večer, sa dožije aj ďalšej sezóny. Napriek tomu, že sa po premiére relácie zosypala na hlavu RTVS aj samotného moderátora kritika, televízia aj Marcin negatívne reakcie ustáli a šou dostane nemalý priestor ako na Silvestra tak aj budúcom roku.

V predvianočnom vydaní relácie sa pri tom hosťom talkshow stal aj samotný generálny riaditeľ RTVS, Václav Mika, ktorý sa pred uvedením vianočného dielu na televízne obrazovky v krátkosti o relácii rozhovoril. Neskoro večer nie je tak neskoro večer, aby to ušlo diváckej pozornosti, čo ma veľmi teší, že si diváci k tomuto formátu našli cestu. A teší ma aj to, že vždy tam nájdem aj niečo svieže, čo tomuto formátu dodáva istú nadstavbu,“ hovorí o Neskoro večer Mika.

Napriek tomu, že mnohí talkshw považujú len za kombináciu viacerých late night formátov, vývoj formátu trval dlhší čas. Tento formát nevznikol za týždeň ani za niekoľko dní, tento projekt sa pripravoval naozaj dosť zodpovedne a preto si myslím, že má miesto u nás na obrazovke,“ zakončil s presvedčením riaditeľ.

Neskoro večer a najmä samotného Marcina trefne sparodovali herci z Kredencu. Práve moderátor je najväčším kameňom úrazu celého projektu. Marcin totiž ostáva verný role jednoduchého zabávača z ľudových televíznych relácií, čo je v konflikte s úrovňou, akú mala talkshow inšpirovaná americkými verziami dosahovať. Taktiež nie je zrejmé, či majú byť v centre pozornosti hostia, alebo majú Marcinovi len sekundovať v jeho fóroch. Práve to je často realitou, napísali sme prednedávnom.

Foto: SITA, Jozef Jakubčo, aktualne.sk

Čítať viac...
Nahor