Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mika chystá veľkú zmenu, chce zrušiť najsledovanejší program RTVS Poštu pre teba

Verejnoprávna televízia by už od budúceho roka mala prísť o jej najsledovanejší produkt Poštu pre teba. Mika chce oživiť program novým projektom.

Václav Mika chce s RTVS určovať trendy a prinášať súčasné formáty. V rámci tohto zámeru postupne zvoní umieračik stabilnej relácii Pošta pre teba, ktorú Jednotka RTVS vysiela už jedenásty rok. „Pošta pôjde ešte minimálne do konca roka. Potom sa uvidí, čo bude ďalej. Televízia však už vyvíja nový program, ktorý by ju mohol od januára nahradiť. Je to však ešte len surovina. Zatiaľ je isté len to, že má byť o emóciách, ale s cieľom zaujať aj mladších divákov,“potvrdil informácie zdroj Nového Času.

Aj novým formátom by mala sprevádzať Katarína Brychtová, ktorá je tvárou Pošty pre teba od jej začiatku. Moderátorka bulvárnemu denníku potvrdila, že už prebehli prvé rozhovory s televíziou o novom projekte. Novú rodinnú šou plánuje aj Markíza, ktorá chce nepriamo nadviazať na dlhoročnú tradíciu Modrého z neba, ako prvá to však stihne Joj, ktorá už od jesene plánuje vysielať novinku s Vilom Rozborilom V siedmom nebi.

Mika sa už niekoľkokrát prezentoval názorom, že „staré“ formáty nedostanú priestor vo vysielaní RTVS. Vyjadril sa tak aj v prípade možnej kúpy licencie na šou v našich končinách známej pod názvom Nejchytrejší Čech, ktorú vysielala túto jar Česká televízia. „Tento formát prirodzene poznáme, našou prioritou je skôr priniesť nové „neošúchané“ tipy formátov, ako je aktuálne Čo ja viem. Úprimne, formát, ktorý zmieňujete, poznám už asi 15 rokov,“ vyjadril sa v diskusii na Facebooku RTVS Mika.

Pošta pre teba je adaptáciou licencovaného talianskeho formátu C’è Posta Per Te spoločnosti Mediaset. Verejnopráva televízia ju vysiela od februára 2004. Sedem rokov bol spoločne s Katarínou Brychtovou tvárou relácie Ján Gordulič v úlohe poštára, v roku 2011 ho nahradil Ludwig Bagin. Ostatnú sobotu sledovalo Poštu pre teba 278-tis. Slovákov starších ako 12 rokov, čo Jednotke prinieslo vysoko nadpriemerný podiel 19,1 %. V 12-54 relácia zaznamenáva podiely pod 10 %, ostatnú sobotu dokonca len okolo 7 %. Relácia má tak výrazne staršieho diváka.

Zdroj foto: Aktuality.sk

Čítať viac...
Nahor