Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Mezenská svojou neúčasťou v debate TA3 očakáva mediálny obrat! Televíziu obvinila z porušovania ľudských práv

Kandidátka na prezidentku, Helena Mezenská, vyslala jasný odkaz nielen televízii TA 3, ale aj celej mediálnej spoločnosti. Tá sa má nad sebou zamyslieť.

Po kontroverznom predvolebnom rozhovore v TA3 medzi moderátorom Petrom Bielikom a Helenou Mezenskou, sa kandidátka na prezidentku odmietla zúčastniť spoločnej diskusie s ďalšími kandidátmi, ktorá sa uskutočnila 9. marca 2014. Moderátorom diskusie bol opäť Bielik, s ktorým sa Mezenská iba pár dní pred tým priamo v živom vysielaní pohádala.

Máme potrebu sa vyhraniť voči takýmto spôsobom, kde sú porušované ľudské práva. Nebola som tam prvýkrát. Už druhýkrát takýmto nemiestnym spôsobom zasiahla a poškodila demokratické právo, intrigánskym spôsobom, nedemokratickým spôsobom. Pokiaľ nenapravili túto situáciu, je potrebné sa voči takémuto spôsobu riadenia televízie aj politickej diskusie vyhraniť,“ povedala na úvod svojho prejavu Mezenská. Tá bola presvedčená, že ak by pozvanie do diskusie prijala, situácia spred pár dní by sa mohla opakovať.

Mezenská skritizovala aj celkový stav médií, ktoré vraj zbytočnými informáciami a kauzami iba prekrývajú skutočné problémy. Svojou neúčasťou v diskusii tak chcela vyslať varovný signál nielen TA3, ale aj celej mediálnej brandži. Od tohto môjho postoja ja očakávam zásadný obrat. Aj v mediálnej spoločnosti, aj v samotnej televízii, čakám aj sebareflexiu samotného Bielika. Ja čakám od nich ospravedlnenie, viac sa takéto niečo v televízii nemôže diať,“ upozornila Mezenská.

TA 3 obvinenia z tendenčnosti či obmedzovania zásadne odmieta. Je presvedčená, že nepochybila: „Spravodajská Televízia TA3 prináša televíznym divákom objektívne a kvalitné spravodajstvo. Televízia sa ohradzuje voči obvineniam z tendenčnosti, naopak všetkým prezidentským kandidátom ponúka rovnaký priestor a podmienky na vyjadrenie svojich názorov.“

Mezenskej vyjadrenie k odmietnutiu účasti v diskusii TA3

Konflikt medzi Mezenskou a Bielikom

Čítať viac...
Nahor