Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Megakoncert Saragossa band veľkolepo odštartoval Nitrianske kultúrne leto

V sobotu bolo otvorené Nitrianske kultúrne leto. Naozaj veľkolepo – megakoncertom Saragossa band a oldies diskotékou Rádia Anténa.

Na megakoncert Saragossa band prišlo minulú sobotu do nitrianskeho amfiteátra takmer 4 000 návštevníkov! Títo všetci boli svedkami veľkolepej show kapely, ktorá popovému hudobnému nebu kraľuje už od roku 1977. Koncert vyvrcholil ohňostrojom, ktorý symbolicky nielen ukončil vystúpenie legendárnej popovej skupiny, ale aj otvoril Nitrianske kultúrne leto, ktoré prinesie viacero ďalších kultúrnych zážitkov.

Popová skupina Saragossa band pricestovala na Slovensko v noci z piatka na sobotu 28. 6. 2014. Na letisku vo Viedni ich čakala luxusná 8-miesta limuzína spoločnosti Roben Trans s vlastným vodičom. “Už dávno sme nezažili tak úžasné privítanie. Bol to iba začiatok nášho pobytu na Slovensku, kvalita organizácie nás tešila počas celých dvoch dní, ktoré sme tu strávili,” pochvaľoval si pobyt na Slovensku Harry Karrer, frontman kapely a zároveň jej jediný pôvodný člen. Z Viedne smerovali kroky kapely priamo do Nitry, dejiska koncertu, ktorý si dokonale užili. Členovia boli ubytovaní v 4**** hviezdičkovom hoteli Zlatý kľúčik, pričom jeho majiteľ dal frontmanovi kapely k dispozícii prezidentský apartmán, ktorý je pýchou hotela. “Prekvapením bolo, že pán Karrer tento apartmán odmietol a poskytol ho na užívanie jedinej dáme v kapele. Treba o ňom povedať, že je nielen veľmi skromný, ale je aj veľký gentleman. Pre kapelu je očividne prirodzenou autoritou, ktorú akceptujú a vážia si,” povedali organizátori koncertu.

Kapela nemala počas svojho pobytu na Slovensku žiadne špeciálne požiadavky, skôr naopak, komunikácia a spolupráca s jej členmi bola bezproblémová. “Program mali pomerne nahustený, okrem zvukových skúšok, stretnutia vo VIP priestore s jej hosťami či interview pre médiá absolvovali aj pomerne náročné osobné podpísanie vyše 90 tričiek určených pre návštevníkov, ktorí si zakúpili VIP lístky, výhercov súťaží ap. Všetko zvládali bez ťažkostí a s veľkou dávkou ochoty,” uviedli organizátori.

Nitrianske kultúrne leto tak odštartovalo naozaj veľkolepo, aj za prítomnosti primátora Nitry Jozefa Dvonča, ktorý na úvod symbolicky prestrihol pásku k jeho otvoreniu. “Koncert sme si dokonale užili. Na Slovensko sa vždy radi vraciame, pretože zo skúseností, ktoré v tejto krajine máme, vieme, že publikum je tu naozaj veľkorysé. Bola neuveriteľná atmosféra, ľudia nás nabili obrovskou energiou, bol na nich úžasný pohľad a neskutočný pocit môcť pre nich hrať,” povedal Harry Karrer.

Čítať viac...
Nahor