Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Mediaboom je partnerom prvého významného projektu. Operné hviezdy podporia postihnuté deti

Mediálny portál Mediaboom.sk sa stal mediálnym partnerom pripravovaného významného charitatívneho projektu, ktorého cieľom je zabezpečenie finančnej pomoci na realizáciu prvého Denného centra na Liptove pre viacnásobne postihnuté deti.

Občianske združenie Opera Slovakia organizuje Operný benefičný galakoncert, ktorý sa uskutoční 30. augusta v Kežmarku. Na koncerte vystúpia talentovaní začínajúci operní speváci, ako aj hostia známi z medzinárodnej opernej scény Jana Kurucová, rodáčka od Kežmarku a v súčasnosti sólistka Deutsche Oper Berlin, a Peter Berger. Účinkovanie prisľúbila aj bývalá dlhoročná sólistka košickej opery Emy Csemy. Výťažok z koncertu bude venovaný na vytvorenie prvého Denného centra pre deti s viacnásobným postihnutím z Liptova a okolia.

Galakoncert sa uskutoční v Drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku. Kostol bol ako kultúrna pamiatka v rámci zápisu súboru Drevených chrámov v slovenskej časti Karpatského oblúka zaradený do zoznamu UNESCO v roku 2008. Región Kežmarku ponúka aj zaujímavé kultúrno-spoločenské zážitky pre záujemcov o ľudovú kultúru, kultúrne pamiatky či turistiku.

Portál Mediaboom.sk sa hrdo pridáva k mediálnym partnerom tohto benefičného projektu. Sme radi, že aj keď sa stále nachádzame iba v počiatočnej fáze, máme už teraz silu pomáhať. Všetci si uvedomujeme význam pomoci v týchto časoch. Už len samotné šírenie povedomia o opere je dôležité pre rozvoj kultúry v našej spoločnosti a keď sa k tomu pridá takýto unikátny charitatívny rozmer, ťažko sa hovorí nie. Respektíve, nie vám ani nezíde na um.

Hlavným partnerom Operného benefičného galakoncertu je spoločnosť DELUVIS. Výťažok zo vstupeniek a finančné prostriedky od sponzorov budú venované občianskemu združeniu Nezábudka Liptovský Hrádok na zriadenie prvého Denného centra v regióne Liptova. Tento zámer je súčasťou dlhodobého projektu s cieľom do piatich rokov vybudovať Centrum komplexnej špeciálnopedagogickej starostlivosti o ľudí s viacnásobným postihnutím. Zabezpečí sa tak pre nich komplexná starostlivosť a pomoc ich rodinám prevenciou, diagnostikou, poradenstvom, rehabilitáciou, edukáciou, či dennou špeciálnopedagogickou starostlivosťou. Spoločnosť DELUVIS pomôže aj prostredníctvom vlastného Fondu pomoci DELUVIS.

Koncert sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky, Andreja Kisku.

Plagát, operný benefičný galakoncert KK800x600

šéfredaktor Mediaboom.sk

Čítať viac...
Nahor