Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

MasterChef pri štarte úplne vybuchol, bol až trojkou! Spadla aj Farma, stanice Joj lídrami večera

Markíza si od tohto týždňa sľubovala posilnenie sledovanosti, dosahuje však presný opak.

Po presune Búrlivého vína na 17:50 končí nateraz aj ďalší krok lídra neúspechom. Markíza sa rozhodla od tohto týždňa odsunúť Farmu v utorky a štvrtky až k desiatej hodine a pol deviatej odštartovať druhú sériu kuchárskej šou MasterChef. Od zmien si sľubovala posilnenie accessu s vínnou ságou, nadpriemery s MasterChefom a preliatie väčšiny divákov Farmy do neskoršieho času, kde by vyskočila aj s podielom. To sa však v prvý deň nového nastavenia nestalo.

MasterChef totiž s úvodnou časťou druhej sezóny, ktorú už Markíza vyrába sama, hlboko prepadol. Jeho rating sa mal zastaviť len na úrovni 5 % s výrazne podpriemerným podielom 14,1 %. Šou brala najmä RTVS s reláciou Nikto nie je dokonalý, ktorá bola dokonca v komerčnej cieľovke dvojkou na trhu a porazila MasterChefa. Ten značne rástol až po jej skončení. V ratingu šou Jednotky prekročila päťku s podielom pod 15 %. V 12+

Lídrom večera bola Joj so Zoo, ktorá uhrala pod sedem ratingov s podielom 19 %. Len o málo rástla oproti pondelku, čím opäť potvrdila, že už aj v konkurencii premiérovej Hornej Dolnej dokáže uhrať svoje číslo. Po 21:40 sa do vedenia dostala Markíza s Farmou, ktorá ale nepriniesla želaný úspech. V ratingu sa totiž dostala na 6 % s podielom nad 24 %. O 20:30 sa pritom začala stabilizovať nad 8 ratingami, ťahala sa aj k 9-tke. Sitkom Dovidenia, stará mama v utorok prepadol, keď sa ťahal len k 12,5 %. Televízie v tomto čase ovplyvňovala Liga majstrov na zahraničných staniciach.

Markíza sa nateraz v celkových výkonoch oslabila, a to za viac peňazí. Rating MasterChefa vedelo uhrať aj Búrlivé víno, ktorého súčasné výkony o 17:50 zas bez problémov dosahovali reprízoví Susedia. Vínna sága si totiž v utorok nepolepšila, keď zopakovala pondelňajší rating 2,7 % s podielom len pod 17 %. Druhý slabý deň mala Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom cez 19 %. Opäť svoje bral okrem teplého počasia hokej, semifinále hokejovej Tipsport ligy na Dvojke uhralo v komerčnej cieľovke podiely okolo 9, 11 a 9 %. V rámci spravodajstiev sa Televízne noviny dostali na 28 %,  nedarilo sa Novinám, ktoré sa prehupli len cez 21 %.

Alternovala ich v tom čase ale Plus, ktorá vysoko vyskočila s Profesionálmi pri podieli takmer 9 %. Aj s nasledujúcim filmom RoboCop udržala líderskú pozíciu medzi menšími stanicami, uhrala s ním takmer 7 %. Mačacie zlato na Dajto sa dostalo na 5 %, silná bola Wau s kriminálkami Vtierka Castle a CSI Las Vegas pri podieloch cez 3 a pod 4 %. Oba seriály porazili Domu, Mentalista atakoval trojku, telenovela Kúsok zo mňa sa s prvou časťou dostala hlbšie pod 3 %.

Vďaka rozdielu v spravodajskej časti večera sa Markíza udržala na poste lídra v prime-time, avšak len o dve desatiny. V rámci skupín bola večer lídrom Joj Group s náskokom takmer 1,5 ratingu.

Čítať viac...
Nahor