Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

MasterChef prepadol aj vo štvrtok, Naši ho prevalcovali! Wau predbehla Domu aj Dajto

Na menších staniciach dochádza k nevídanému obratu.

MasterChef ani s druhou časťou neprekvapil. Oproti štartu sa síce dvihol o pol ratingu, s výsledkom 5,5 % pri podieli 16,1 % však spokojný byť nemôže. Podobný rating pred týždňom uhralo po 21:40 Búrlivé víno.

Joj od pol deviatej dominovala, keď sa Najlepšie počasie stalo najsledovanejším programom dňa, Naši k tomu uhrali vysoký rating takmer deväť percent s podielom 24,4 %. Novú konkurenciu dostalo Inkognito, ktoré v minulých týždňoch dokázala zatlačiť Farma, s ktorou sa od tohto týždňa po jej presune prekrýva dlhšie. Televíziu však relácia nesklamala, keď predbehla aj skoršieho MasterChefa s výkonom pod 6 ratingov a podielom málo nad 19 %. Farma bola jednotkou, sledovalo ju 6,5 % divákov s podielom pod 26 %.

Z pohľadu výkonov, ktoré uhrávala reality šou o 20:30, ide ale o veľký prepad, nakoľko medzitýždenne stratila približne dva ratingy. Markíza tak v rovnakom večernom pásme oproti minulému štvrtku, kedy vysielala Farmu a Búrlivé víno stratila približne 2 ratingové percentá, pričom do programu investuje viac.

Access totiž skúša po dočasných reprízových Susedoch obsadiť premiérami Búrlivého vína, čo sa jej nedarí. Seriál aj vo štvrtok prepadol pri podieli pod 17 %. Mierne sa dvihol, to však aj šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá stúpla s podielom pod 21 %. Televízne noviny šli cez 27 %, Noviny o málo nad 23 %.

V súboji menších staníc začínajú svoju pozíciu posilňovať kanály Joj. Vo štvrtok dokonca dokázala Wau predbehnúť pred časom výrazne silnejšiu rivalku Domu a tiež Dajto. Stanici úspech zabezpečujú klasické kriminálky, Kosti ju dostali pod 4 %, Vtierka Castle nad túto hranicu, CSI Las Vegas šla pod štvorku. Mentalista na Doma sa o málo prehupol cez 4 %, prvý diel telenovely Kúsok zo mňa neuspel s podielom tesne cez 3 %. Čierny úsvit na Dajto atakoval štvorku. Plus dominovala s Profesionálmi aj filmom Súboj cti, oba programy sa dostali na 8 %.

Čítať viac...
Nahor