Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Masterchef a ešte jedna show – to je plán Markízy

Markíza aktuálne hľadá záujemcov do kuchárskej show, ktorou bude pravdepodobne Masterchef. Reláciu zatiaľ nešpecifikuje, podľa zdrojov Mediaboom.sk, však pôjde práve o tento licencovaný formát a opäť by sa mal vyrábať s českou Novou. Je to pomerne prekvapujúci krok, keďže Masterchef pri svojej premiére nefungoval podľa očakávaní. Vo svete ide o úspešný formát, v Česku i na Slovensku však jeho realizácia sklamala a nedočkal sa nadpriemerného diváckeho záujmu.

Prečo potom Nova a Markíza siahajú po formáte, ktorý ich už raz sklamal? Televízie si možno veria, že tento raz ponúknu lepšiu realizáciu projektu. Projekt je zároveň výborným formátom pre product placement a sponzoring. Kuchárske show iná televízia v nasledujúcej sezóne nechystá, teda nie v takej miere, ako to bolo ešte pred časom. Takže Masterchef nebude mať tak silnú konkurenciu. A čo sa týka Markízy, mohol by cieliť na diváka, ktorý práve Markízu sleduje cez dlhodobé seriály Búrlivé víno a Chlapi neplačú. Keď neprepadla Farma, nemal by ani Masterchef. Istotu však v Záhorskej Bystrici mať nemôžu. Záleží v akej frekvencii a kedy svoju show nasadia a aké bude aktuálne knkurenčné nastavenie.

Podľa našich informácií by však nemuselo ísť o jedinú show v nastávajúcej sezóne. Ak keď musí Markíza šetriť a vysielať efektívnejšie, predsa len by ešte dokázala produkovať jednu veľkú show. Najmä ak zredukuje frekvenciu vysielania relácie Modré z neba, čo je viac ako pravdepodobné. Nový šéf Markízy Matthias Settele má v pláne vybudovať jedno silné vysielacie okno určené pre veľké show programy. Kedysi mala Markíza pravidelne show každú sezónu v nedeľu, tento čas jej však prebrala JOJ, ktorá už štvrtý rok víťazí v nedeľu večer so svojou talentovou show. Ambíciou Markízy je priniesť opäť väčšiu show aj na jeseň – tu by mohol byť reálny napríklad aj The Voice. Samozrejme v prípade, že to finančná situácia televízie umožní. Otvorenou však zostáva otázka jarnej časti sezóny, kde bude nosným projektom Masterchef a Markíza ponúkne aj pokračovanie Búrlivého vína a seriálu Chlapi neplačú a vrátia sa relácie Bez servítky a Zámena manželiek. Novinkou bude seriál Doktori. V televízii však hľadajú spôsob, ako priniesť aj v jarnej sezóne na obrazovku veľkú show.

Zisťujeme ďalšie informácie, ktoré prinesieme v najbližších dňoch.

 

Čítať viac...
Nahor