Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Smrť Martinky z Turca: Médiá už opatrnejšie, niektoré čakali na overenie správy

Legendárnej reality postavičke sa stal osudný alkohol.

Martinka z Turca, ktorá sa preslávila vďaka šou Farmár hľadá ženu a stala sa z nej najznámejšia postavička reality šou, skonala. Dlhodobo mala problémy s alkoholom, osudnou sa jej malo stať zlyhanie pečene.

O úmrtí Martinky informoval ešte vo štvrtok večer na sociálnej sieti jej kamarát. Veľmi smutný som. Martinka bola veselá a dobrosrdečná žena. Mal som ju rád, a keď som videl, čo sa s ňou deje, chcel som pomôcť. Nechcela. Predminulý týždeň sme jej do nemocnice niesli hygienické potreby. Žiaľ, už sa z toho nedostala. Verím, že je na lepšom mieste…“ napísal. Dnes informáciu nakoniec potvrdila Martinkina dcéra.

Médiá k správe pristúpili rôzne. Dlhé hodiny sa im nepodarilo ju overiť a niektoré z tohto dôvodu s jej uverejnením čakali. Ešte včera tému otvorila s odvolaním sa na status Pluska, ktorú  citovali portály Joj.sk či Fakt24. Od statusu sa dnes ráno odrazil aj Nový čas. Viaceré aj veľké médiá napriek negatívne atraktívnej téme vyčkávali a nechceli sa dopustiť veľkých prešľapov, akých sme boli svedkami v minulosti. V snahe o čo najrýchlejšie uverejnenie správy už totiž v minulosti vypustili mnohé portály nepotvrdené informácie o smrti známej tváre, ktoré nakoniec neboli pravdivé. Aj najväčšie médiá takto napríklad pochovali komentátora Mateja Hajka, ktorému vypracovali i nekrológ, pričom je dodnes živý a zdravý.

Čítať viac...
Nahor