Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markízu predsa len čakajú v novej sezóne zmeny

Hlavný kanál skupiny Markíza predsa len čakajú v nasledujúcej sezóne zmeny, o ktorých sa v týchto dňoch intenzívne rokuje a začína sa na nich pracovať. Väčšina relácií v ponuke zostane, viaceré však budú nasadené v inej frekvencii, či s menším počtom epizód. Niektoré čakajú aj zásadnejšie zmeny. Jednou z relácií, ktorá prejde zmenami je Reflex. Pôvodne sa s reláciou v sezóne 2014 dokonca nepočítalo, nakoniec však reláciu diváci uvidia. Podobné typy relácií vysielajú nemecké komerčné stanice, kde však vyzerajú oveľa modernejšie a majú trochu iný koncept. K tomu by sa chcel priblížiť aj nový Reflex. Zmeny by mali čakať aj ranný blok Teleráno, kde sa dokonca uvažovalo a uvažuje s rozšírením spravodajstva. Koncept by mala zmeniť Smotánka, nie je vylúčené, že bude súčasťou inej relácie.

O zmenách sa uvažovalo aj v rámci samotnej spravodajskej hodiny o 19.00 hod. 50 minútové spravodajstvo nie je pre komerčné plnoformátové televízie typické, nový šéf Markízy preto uvažoval nad jeho skrátením. Aktuálne však k zásadným zmenám nedôjde, táto otázka však zostáva otvorená. Na obrazovky Markízy by sa mala začiatkom roka 2014 vrátiť relácia Bez servítky, ktorú má televízia už pripravenú. Pauzu by mohli dostať seriály Búrlivé víno a Chlapi neplačú, prinajmenšom sa budú vysielať v inej frekvencii nasadenia. Zásadná zmena čaká formát Modré z neba. Podľa našich informácií ku konečnej dohode o tom, či zostane formát na Markíze stále nedošlo, v prípade, že dôjde, diváci reláciu uvidia vo výrazne zníženej frekvencii – malo by ísť iba o 10 vydaní na sezónu. Pôvodnou seriálovou novinkou bude na Markíze seriál Doktori, ktorý by sa mohol na obrazovkách objaviť v druhej polovici jarnej sezóny 2014.

Pravdepodobne nedeľný prime time obsadí na Markíze už v priebehu februára, či od začiatku marca spevácka show Hlas Česko Slovenska 2, kde už televízia pripravuje castingy a spustila silné promo. Veľký priestor dostanú na Markíze filmové blockbustery, televízia má silnú knižnicu filmových titulov, do ktorej v posledných rokoch investovala výrazne viac ako konkurencia. Návratnosť sa síce otázna, televízia však z tejto silnej knižnice môže naďalej čerpať, pričom ju posilnila novým kontraktom so spoločnosťou Warner.

Vo februári bude Markíza vysielať hokejový olympijský turnaj, väčšiu časť prenosov presunie na stanicu Dajto, ktorá tak môže počas olympiády posilniť. Práve Dajto bude posilnená aj o viaceré silné filmové akčné tituly, ktoré jej pomáhajú v raste sledovanosti. Zmeny sa dotknú aj stanice Doma, ktorá aktuálne divákov stráca a bude potrebné štruktúru upraviť, či doplniť o tituly, ktoré jej divákov vrátia.

Informácie upresníme v najbližších dňoch. Pripravujeme ďalšie podrobnosti.

Čítať viac...
Nahor