Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markízu pobúrili obvinenia o komparzistoch na hokejovom námestí!

Markíza zareagovala na veľkú vlnu kritiky, ktorá sa vzniesla smerom k jej prenosom z Hviezdoslavovho námestia počas zápasov Slovákov na ZOH. Obvinenia o zaplatených fanúšikoch rázne odmieta.

Absurdné a ponižujúce! Presne takto reaguje Markíza na odhalenia spojené s jej živými prenosmi z Hviezdoslavovho námestia počas hokejových prenosov zo Soči. Portál MediaBoom.sk ako prvý informoval o hanbe, ktorú televízia zažila počas zápasu Slovákov s Rusmi, kedy jej na námestie neprišla takmer ani noha, no moderátori napriek tomu neváhali tvrdiť, že je na námestí plno. Fanúšikovia si totiž vraj mali počas prestávky medzi tretinami iba odbehnúť „na čajík“. Informovali sme vás taktiež o ďalšom trapase, tento raz zo zápasu s Čechmi, kde Markíza nechcela nechať nič na náhodu a burácajúce davy si poistila komparzistami.

„Včerajší zápas prežívali neobyčajne emotívne, to potvrdí ktokoľvek.Vstupy z námestia boli cez prestávky, ale podstatné je preniesť atmosféru zápasu do krátkeho vstupu, keď sa na ľade nič nedeje. Je absurdné myslieť si, že pri zápase, kde Slovensku išlo o všetko, by bol ktokoľvek odkázaný na komparz a považujeme za vrcholne ponižujúce podobným spôsobom urážať prítomných fanúšikov,“ vyjadrila sa v stredu pre Nový Čas Tóthová.

O tom, že o urážaní prítomných fanúšikov nemôže byť ani reči, svedčí aj situácia priamo zo štúdia Markízy. Tá sa totiž odhalila sama. V čase, keď sa z hokejového štúdia spájal moderátor Štefan Eisele s jeho kolegami na Hviezdoslavovom námestí, prepojila réžia obraz na úzku skupinku fanúšikov z námestia. Tí nedočkavo pred kamerou postávali a až po pár sekundách začali horúčkovito poskakovať, kričať a mávať. Žeby sa ich spontánnosť spúšťala na povel? Roman Juraško však ubezpečil, že emócie z prvej (a aj jedinej rozvášnenej) „lajny“ boli nefalšované. (video televízia z videoserveru zmazala)

Prečo jedinej? O ďalší dôkaz sa totiž postaral jeden z prítomných divákov, ktorý zaznamenal celý priebeh živého vstupu z úzadia. Na videu vidieť heroickú snahu moderátorky z pódia, Lenky Šóošovej, vytvoriť mrazivú atmosféru počas toho, kým sa jej kolega, Roman Juraško, nachádzal tesne pod pódiom a spovedal rozvášnených fanúšikov. Na videu však bolo taktiež vidieť, ako v celom dave výskala a povzbudzovala iba malá skupinka divákov. Tí ostatní, logicky pri stave 0:3 a 1:4, iba sklamane postávali. (video TU)

Čítať viac...
Nahor