Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíze vypustenie škandálu na Farme prinieslo už teraz absolútny rekord! Najviac divákov z večerov pri Inkognite

Mnohí diváci očakávali dramatickú scénu zakončenú vyhadzovom farmára už vo včerajšom vysielaní reality šou.

Včera vypustil denník Plus jeden deň informáciu o fyzickom útoku súťažiaceho Mateja Jurkoviča z Farmy na svojho protihráča, ktorý po napadnutí skončil v nemocnici. Kým denník doteraz meno napadnutého hráča tají, televízia už vo štvrtok potvrdila incident, ktorý sa na statku odohral túto stredu a do vysielania sa tak dostane budúci týždeň.

Diváci však v udalostiach časovým súvislostiam pozornosť nevenovali a mnohí očakávali, že sa incident na obrazovku dostane už vo včerajšom vysielaní reality šou. Okrem sociálnych sietí to potvrdili aj peoplemetre, ktoré Farme namerali absolútny rekord série ratingom 8,3 % a podielom 34,3 % u mladých divákov. Ide o najlepší podiel hneď ostatných dvoch sérií, v minulej desiatej sezóne sa šou hýbala najvyššie tesne pod tridsiatimi percentami. Ratingovo bol dosiaľ rekordom 11. série výkon 7,5 % zo samotného štartu, podielovým maximom bol výkon z tejto stredy s 32,5 % pri však šiestich ratingoch. V celkovom počte divákov dosiahla štvrtková Farma druhý najlepší výkon série so 400-tisíc divákmi.

Z ďalších programov u mladých divákov najvyššie za stredu a štvrtok vyskočila Horná Dolná ratingom 9,2 % a podielom 26,8 %, Extrémne premeny v stredu uhrali 8,1 % a podiel 25,4 %. Po razantnejšom poklese s ostatnými dvoma vydaniami tak šou stúpla. Tento týždeň sa dosiaľ najviac z celej štvrtej série darí podvečernému seriálu Oteckovia, ktorý dosiahol v pondelok rekord série, pričom po utorňajšom páde v stredu a štvrtok tento rekordný výkon napodobnil. Hýbal sa ratingovo na úrovni okolo 8,5 %, podiely vzrástli na úroveň okolo 36 %.

Mimo spravodajstiev z ostatných dvoch dní najviac divákov sledovalo štvrtkové Inkognito, ktoré si našlo 432-tisíc divákov, Joj mohlo napriek silnej konkurencii rekordnej Farmy prekvapiť Na hrane, ktoré jej po ostatných hlboko podpriemerných výkonoch vyskočilo na úroveň 310-tisíc divákov a podiel 19,6 % v celkovom publiku. Na priemer televízie sa politická debata mala navyše dostať v komerčnej cieľovke výkonom 15,6 %, Inkognito dosiahlo v tejto cieľovke podiel 18,7 %. Stredajšie Delukse si podľa televízie vybralo 315-tisíc divákov, Extrémne premeny seriálu odskočili s 394-tisíc divákmi. Horná Dolná ich mala o niečo menej, 385-tisíc.

Vôbec najviac divákov spoločne so spravodajstvami v stredu sledovalo Noviny Joj, celkovo si ich vybralo 576-tisíc divákov, vo štvrtok sa ešte vyššie dostalo Počasie Markízy, ktoré dosiahlo úroveň rovných 600-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke vyhrali oba dni Televízne noviny ratingami 9,2 % v stredu a 9,8 % vo štvrtok.

Čítať viac...
Nahor