Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíze vybuchla aj sobotná premiéra, seriálová novinka Hooten a Lady v čele! Joj späť celodenným lídrom

Mimoriadne silné aj v sobotu Noviny.

S novým seriálom v prime-time Joj prvú sobotu ustála. Napriek tomu, že sa seriálovým akviziám darí vo večernom programe hlavných komerčných staníc stále menej, novinka Hooten a Lady: Lovci pokladov mala získať s dvomi časťami ratingy 6,7 a 6,5 % pri podieloch pod a okolo 17 %. Seriálu to stačilo na výhru, keď Markíze nevyšla ani druhá večerná filmová premiéra v tomto roku. Experiment prepadol s podielom takmer 14 %.

Medzi menšími od nej nebola dokonca ďaleko Plus, keď tá s filmom Útek zo Sibíri získala až 10 %. Dajto už v druhý deň sklamal nový seriál Kronika rodu Shannara, dve z troch sobotných častí klesli k podielom okolo 4 %, posledný z dielov sa blížil k 5 %. Sladký život na Doma prekročil 6 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja na Wau sa hýbala okolo 2 %.

Podvečer sa vrátila do programu Markízy Smotánka, zatiaľ aj ona zaznamenala výraznejší pokles pri podieli pod 18 %. Denník princeznej 2 už tentokrát na Joj prekročil len 14 %. Televízne noviny sa dostali cez 25 %, vysoko opäť vystrelili Noviny, keď ešte vylepšili svoj podiel a prekročili 31 %. Boli znovu výrazne najsledovanejším programom dňa, ťahali sa k 12 ratingom, nasledujúce Najlepšie počasie atakovalo 10 %.

Po tom, čo sa Markíza v piatok prvý raz dostala v tomto roku celodenne do čela, o túto pozíciu prišla. Nedarilo sa jej s hlbokým podielom len cez 14 %, Joj pritom uhrala 15,5 %. V prime-time už televízia z Koliby vďaka spravodajstvu podliezla 22 %, Markíza mala atakovať 18 %. V 12+ sa úspech podaril Jednotke, ktorá bola celodenne tesným lídrom pred Joj.

Čítať viac...
Nahor