Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Jojke Klan narástol o 70 %, tešil sa aj Borovský (aktualizácia)

Aktualizácia 10. 1. 2014 11:32

Televízia Joj ku nárastu sledovanosti Klanu vydala aj tlačovú správu, kde spresňuje ratingový nárast sledovanosti. „Okrem trhového podielu sa kontinuálne zvyšuje aj rating, a to každým dňom v priemere o 0,2 percenta. Kým 2. januára bol rating 3,5%, o týždeň neskôr sa zvýšil na 5,4%,“ píše v tlačovej správe Joj. Tá ďalej uvádza, že sa sledovanosť Klanu od 2. januára zvýšila o 70 %: KLAN odštartoval s trhovým podielom 11% a v priebehu prvého týždňa ho zvýšil na 19%.

Ku zvyšujúcej sa sledovanosti Klanu sa vyjadril aj generálny riaditeľ Joj František Borovský:O potenciáli titulu sme nikdy nepochybovali. Hľadali sme iba lepšie načasovanie a čísla sledovanosti už po prvých týždňoch nasadenia potvrdzujú, že sme sa rozhodli správne.

Klan sa aktuálne vysiela v konkurencii reprízových Susedov, tí dosahujú výsledky v priemere od 23-29 %.

——-

Pôvodná správa 10. 1. 2014 9:55 / Markíze sa darí so Svokrou a Zámenou manželiek, Joj rastie s podvečerným blokom

Markíza aj Joj majú momentálne dôvod na radosť. V predsezónnom období sa darí obom televíziám dvíhať krivku sledovanosti v slotoch, kde to aktuálne potrebujú najviac.

Markíza na utorky a štvrtky zaradila do ponuky premiérové časti Zámeny manželiek. Tým sa v nastavení ostrej sezóny darilo sporadicky, aktuálne však televízii prinášajú výsledky okolo jej priemeru (štvrtková časť okolo 26 %). Nový formát s Gizelou Oňovou, Svokra, si taktiež nachádza svojich divákov, ostatný diel dosiahol podiel okolo 27 %.

Joj do prime-time pre tento a budúci týždeň nasadila akvizičné premiéry. Tej aktuálnej – Svet bez konca, sa však nedarí podľa predstáv televízie. Jej výkon sa oproti strede síce zlepšil, no stále nedosahuje aktuálny priemer stanice (štvrtkový podiel okolo 16 %). Joj však už od 20. januára štartuje „veľký týždeň“ premiér, kedy naplno v prime-time zabojuje o diváka. Aj preto sa od začiatku roka rozhodla televízia sústrediť hlavne na podvečerný program. Od 2. januára doň zaradila Klan – V dobrom aj v zlom, ktorému sa aj vďaka pomoci Súdnej siene darí dvíhať z kolien. Vo štvrtok Klan dosiahol podiel okolo 19 % a zaznamenal nárast divákov. Súdna sieň sa tešila spokojnému nadpriemeru nad 24 %. Joj na hlavný kanál pred Noviny o 17 (cca 20 %) zaradila po dlhšom čase magazín Top Star, ten sa pohybuje okolo 17 %. Aktuálny priemer stanice je od 17-18 %.

Z menších staníc je na koni Pluska s Dajto, obe dokázali s hlavným programom dosiahnuť hranicu 7 %. Dome sa naďalej nedarí s kriminálkou Bostonské vraždy.

Čítať viac...
Nahor