Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíze sa čoskoro minú všetky epizódy Hornej Dolnej! Do hlavnej sezóny rátala s niečím iným!

Líder nasadil nový sitkom hlboko v mimosezónnom období, s takým úspechom seriálu, pravdepodobne, nerátal.

Horná Dolná dokázala ako prvý sitkom od legendárnych Susedov napodobniť výkony seriálového fenoménu, no, zdá sa, že minimálne nateraz to lídrovi zisky v najsilnejšom období neprinesie. Napriek tomu, že s druhou časťou nebol ďaleko od dvadsiatich ratingových bodov, dosiahol ich mimo hlavnej sezóny a do jej začiatku by mohol minúť aj všetky natočené časti.

Aj keď by teraz Markíza Hornú Dolnú určite radšej zaradila hlbšie do sezóny, pôvodné plány mala iné. Možno aj po veľkom sklamaní z nákladných Doktorov a nie príliš úspešných predchádzajúcich sitkomoch nečakala na rozbehnutú sezónu a s novým komediálnym seriálom rovno otvorila nový rok. S Hornou Dolnou začala budovať pondelňajšie okno zábavy, dokonca jej verila natoľko, že ju ešte pred úspechom s prvou časťou zaradila na čas 20:30 a nahradila ňou Búrlivé víno. V priebehu februára pri tom podľa našich informácií Markíza ráta s návratom denného seriálu aj na pondelky a odsun Hornej Dolnej na 21:30. Sitkom mal totiž predchádzať návratu Kredencu.

Skeč šou sa po silvestrovskej epizóde ani v januári a ani vo februári v programe neobjaví. Jej návrat s premiérovými časťami by mal byť naplánovaný na marec, kedy sa Markíze minú všetky natočené epizódy Hornej Dolnej. Tých by malo byť celkovo osem, pričom dve z nich už líder odvysielal. Seriál je náročný na výrobu, vo veľkom sa točí v exteriéroch a tvorcovia sú závislí, napríklad, od počasia. Ani scenáristi komediálneho seriálu pri tom nemajú ľahkú úlohu a Markíza by mala mať napísaných zatiaľ len pár ďalších častí. V zákulisí sa hovorí o ďalšej osmičke epizód.

Aj to sú dôvody, prečo môže Horná Dolná po odvysielaní ôsmich častí dostať dlhšiu prestávku a zmiznúť z obrazoviek počas rozbehu najsilnejšej časti sezóny. Pre lídra by to bola škoda. Kredenc sa doteraz vysielal v neskoršom čase okolo 22:50, nielen na Silvestra však dokázal, že má potenciál uspieť aj v náročnejšom čase. Ešte stále však môže byť všetko inak.

Čítať viac...
Nahor