Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíze risk nevyšiel! Dáma v závoji pri štarte neuspela, nepomohli ani zmeny brejkov!

Búrlivé víno si náskok nad Divokými koňmi nezískalo ani dlhšou stopážou, o chlp prehralo.

Po prekvapujúcom pondelku, kedy Inkognito s treťou časťou padlo a napriek teplému počasiu Búrlivé víno ešte posilnilo v počte divákov, sa situácia opäť otáča. Už prvý deň Divokých koní v týždni znamená pre Joj úspech, keď seriál uhral podľa našich informácií 8,3 ratingu s podielom 23,4 %. Televízna dvojka šla tento raz v štandardnom režime a v seriáli odvysielala „len“ dva brejky.

S reklamnými pauzami však zataktizovala Markíza. Do Búrlivého vína nasadila tri brejky, aby od jednej pauzy oslobodila júnovú novinku Dáma v závoji. Tretiu reklamu spred desiatej hodiny k tomu Markíza výrazne skrátila, keď nasadila len minibrejk, čím Búrlivé víno príliš nezaťažila a stihla sa do deja vrátiť ešte pred koncom Divokých koní. Ani táto výhoda, keď po konci divokej ságy výrazne posilnila, jej nepriniesla víťazstvo, Búrlivé víno sledovalo 8,2 % divákov s identickým podielom ako Divoké kone 23,4 %. Rozdiel bol len dve tisícky divákov.

Celé taktizovanie s reklamnými pauzami malo za úlohu pomôcť júnovej akvizícii Dáma v závoji, ktorá bez pauzy nadviazala na Búrlivé víno. Tento raz snahy priveľmi nevyšli. Seriál, ktorý by sa nielen obsahom ale aj samotnou kampaňou hodil ideálne na Domu, nezopakoval silný štart, aký mal pred rokom Hriešny zoznam. Dámu v závoji sledovalo 6,3 % divákov s podielom 22,3 %. Panelák v tom čase uhral svoj lepší štandard s ratingom 5,4 % a podielom 19,6 %. Dáma v závoji však pri prvej časti jemne pozdvihla výkon oproti Rodinným prípadom, otázkou ostáva, či tieto čísla udrží aj v ďalších dňoch.

Do sledovanosti aj tento raz prehovárala relácia Jednotky Nikto nie je dokonalý s podielmi okolo 12 a 15 % v komerčnej a univerzálnej cieľovke.

Medzi menšími si večer náskok vybudovala Plus. Profesionáli jej dosiahli na sedmičku, Susedská hliadka prekročila 6 %. Doma sa musela vysporiadať s úbytkom divákov, nakoľko, ako sme už skôr upozornili, Dáma v závoji cieli na rovnakého diváka ako Zakázaná láska. Telenovela s prvou časťou padla pod 4 %, druhá časť po skončení seriálu na Markíze narástla a dosiahla share pod 8 %. Mentalista prekročil 4 %. Rozhodujúci úder Jackieho Chana na Dajto sa prehupol cez 5 %. To svoje si s kriminálkami už vie uhrať Wau, CSI Miami uhrala 2 podiely, Vtierka Castle podliezla 4 % a tesne pokorila prvý diel Zakázanej lásky.

Čítať viac...
Nahor