Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markizácke Milujem Slovensko: Už sa črtá, či pôjde týždenne alebo denne!

Markíza adaptuje nový licencovaný formát, jednou z hlavných otázok je, či ho vyrobí ako týždenný alebo denný program.

Súťažno-zábavný formát Dobré vedieť!, ktorý na Slovensko pod licenciou Who Knew? predala spoločnosť FremantleMedia, sa definitívne začína realizovať aj u nás. Ako vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk, program zakúpila Markíza, ktorá aktuálne spúšťa jeho výrobu.

Formát Who Knew? je vo svojom základe dennou šou, ktorá sa ale veľmi rýchlo v Nemecku na stanici Das Erste rozšírila aj do špeciálnej týždennej verzie. Pôvodne si daily verziu vyskúšala televízia minulý rok v lete, po úspechu ju už zaradila aj do súčasnej hlavnej jarnej sezóny.

Postupne sa pritom začína črtať odpoveď na jednu zo základných otázok, akú verziu zrealizuje Markíza. Tá totiž výrobu berie zhurta, keď okrem piatka chce nakrúcať aj celú sobotu a nedeľu. Počas víkendových dní má výroba prebiehať intenzívne počas od rána až do večera, vďaka čomu stihne pripraviť hneď niekoľko dielov. Ak bude Markíza pokračovať v takomto tempe, očakávané bude denné nasadenie.

Ak by televízia vyrábala daily verziu, nasadila by ju najskôr na 18:00, kedy beží s úspechom aj v Nemecku. V tomto čase sa však v súčasnosti snaží Markíza etablovať Búrlivé víno. Nakoľko novinku začína vyrábať už teraz, bude ju mať k dispozícii ešte pre túto jarnú sezónu.

Šou Dobré vedieť! chce líder podľa našich informácií ladiť do štýlu úspešného projektu RTVS Milujem Slovensko. Formát mu k tomu dáva predpoklady, nakoľko majú spoločné prvky. Súťažia proti sebe dva dvojčlenné tímy, ktoré tvorí vždy jedna stabilná známa osobnosť. Program testuje vedomosti známych osobností, zároveň tiež v sebe nesie uvoľnené a zábavné prvky. Podobne ako v Milujem Slovensko majú tímy vlastné obecenstvo, s ktorým sa delia o výhru. Súťažiaci odpovedajú na nezvyčajné otázky, spoznávajú bláznivé fakty z každodenného života, vedecké štúdie ale aj rady a tipy.

Čítať viac...
Nahor