Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Markíza znovu v Televíznych novinách s Matovičom, opäť vyskočila! Premiér sa chystá aj na Joj

Druhá vlna pandémie opäť zvyšuje mimoriadny výskyt premiéra v spravodajstve slovenských televízií, Markíza netradične rozhovor s ním vložila priamo do Televíznych novín a zabezpečila si nárast sledovanosti hlavných správ.

Týždeň čo týždeň sa po jarnom prepuknutí pandémie na Slovensku objavoval premiér Igor Matovič v prime-time slovenských televízií, keď v mimoriadnych spravodajských reláciách diskutoval o aktuálnej situácii.

Súčasné zhoršenie situácie a rozširovanie vírusu ďaleko nad úroveň z jari dostáva Matoviča do hlavného televízneho času od tohto týždňa opäť.

Pôvodne mimoriadny rozhovor s Matovičom dohodla na pondelok o 20:30 Joj, ktorá vtedy aj odvysielala Noviny špeciál. Sledovalo ich dokonca o niečo viac divákov ako jej hlavné správy v tento deň, celkovo si mimoriadnu debatu s premiérom zaplo 566-tisíc divákov.

Práve v pondelok sa pritom lámala situácia ohľadom sprísňovania opatrení, ktoré prijímal krízový štáb. Markíza na to zareagovala rozhovorom s premiérom priamo v jej Televíznych novinách, čím v pondelok predstihla konkurenčnú Joj a dokonca sa Matovič objavil na obrazovke skôr ako prezidentka Zuzana Čaputová s avizovaným mimoriadnym príhovorom k občanom.

Matovič na Markíze priamo v Televíznych novinách bol pri očakávaní Slovákov, aké rozhodnutia krízový štáb príjme, vydareným ťahom, keď Markíza takto naplnila v danej chvíli „hlad“ a potreby divákov.

Televízne noviny takto vyskočili na vysokú úroveň z jari, kedy lámali svoje dlhoročné rekordy, a priemerne si ich v pondelok zaplo 711-tisíc divákov. Bežne sa v predošlé dni hýbali nad polmiliónovou hranicou.

Markíza sa rovnaký ťah rozhodla zopakovať si aj v stredu. Matoviča opäť dotiahla priamo do Televíznych novín, pričom znovu nebanovala.

Kým v utorok jej sledovanosť Televíznych novín klesla na úroveň 578-tisíc divákov, v stredu si s ďalšou návštevou Matoviča opäť polepšila a rástla o približne 100-tisíc divákov na celkovo 674-tisíc divákov.

Pri aktuálnej hektickej situácii tak nebude prekvapením, ak bude Markíza Matoviča do Televíznych novín pozývať dovtedy, kým jej bude prinášať, ako na jar, sledovanosť.

Igor Matovič sa pritom už teraz opäť chystá aj na obrazovky konkurenčnej Joj. Televízia s ním mala dohodnúť ďalší rozhovor, ktorý by mala odvysielať v utorok 6. októbra o 20:35. Opäť tak do vysielania zaradí Noviny špeciál.

Joj pritom nevyužije možnosť zaradiť rozhovor s Matovičom priamo do hlavného spravodajstva. Príležitosť pritom má, keď jej správy bežne končia okolo 20:15, a tak by v nich mohla plynule pokračovať rozhovorom s premiérom.

Využiť by tak mohla aj prítomnosť populárnych moderátorských dvojíc hlavných Novín na vedenie rozhovoru, keď moderátori spravodajských špeciálov sú jej najväčšou slabinou. Pri rozpačitých rozhovoroch sa postarali aj o najväčší jarný trapas, keď mal byť hosťom jedného zo špeciálov na Joj práve Matovič, no do vysielania meškal. Moderátorka Mária Ölvedyová prázdne miesto vo vysielaní obsiahnuť nezvládla.

Čítať viac...
Nahor