Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza zmenila názor: Po vlaňajšej tvrdej kritike nakoniec pripraví silvestrovskú šou! Upravila plány

Markíza úplne rovnaký krok urobila už vlani, nakoniec ho nedotiahla do konca.

Markíza druhý katastrofálny Silvester nakoniec nedopustí. Už vlani sa otvorene hovorilo, že po ostrých diváckych reakciách na zverejnený silvestrovský program, do ktorého nasadila výlučne reprízové komédie, sa Markíza mala rozhodnúť pripraviť nakoniec silvestrovskú Chart Show, z čoho však nakoniec zišlo.  Do posledného dňa roka sa rozhodla nakoniec vôbec neinvestovať, a to napriek tomu, že ohlásila aj výrobu silvestrovského programu.

Tento rok sa situácia prakticky úplne opakuje až na to, že koncovka bude iná. Markíza opäť v prvých plánoch avizovala nasadiť na koniec roka iba dvojicu reprízových komédií, tentokrát mala siahnuť po Babovřeskách 3 a znovu Kameňáku 4.

Nakoniec sa opäť rozhodla prehodnotiť svoj zámer a predsa len nasadiť na silvestrovský večer premiérovú zábavu, ktorej absenciu pri lídrovi televízneho trhu diváci tvrdo kritizujú. Markíza zažila minulý rok svoj vôbec najhorší Silvester v histórii, keď jej komédie prepadli s podielmi okolo 11 a pod 10 %, priemer Markízy je okolo 23 %.

Markíza znovu mení pri silvestrovských plánoch názor a opäť sa nakoniec rozhoduje pripraviť špeciálne vydanie Chart Show. Tentokrát tento zámer aj dotiahne do konca, aj keď však plánuje uviesť iba premiérový zostrihový diel z predošlých vydaní. Novú časť tak nenatočí a ušetrí peniaze.

Chart Show už oficiálne udáva aj v programových plánoch, nasadzuje ju na 20:30. Patriť jej bude takmer dvojhodinový slot do 22:15, kde už do ďalšej zábavy neinvestuje a zosunie tam plánované Babovřesky 3. Nasledovná komédia Kameňák 4 spadne až ďaleko za polnoc ku 2. hodine ráno, pred tým Markíza odvysiela reprízový hudobný program Najväčšie hity.

Zmenu silvestrovského programu urobila nakoniec aj RTVS. Kým úplne pôvodne mala odvysielať iba dvojicu Milujem Slovensko a Neskoro večer, nakoniec do plánov zaradila aj koncert Duchon´s s piesňami Karola Duchoňa v modernej verzii, ktorý mal dokonca predchádzať Milujem Slovensko o 20:30. Nakoniec to ale verejnoprávna televízia vyriešila inak a koncert zaradí netradične skoro už na 19:30, kedy ešte bežne vysiela správy a športový servis či Počasie.

Joj zopakuje v posledný deň roka vlaňajší tandem, ktorý jej priniesol vôbec najsilnejší Silvester v jej histórii. Opäť na 20:35 chystá Silvestrovské Inkognito, ktoré bolo pred rokom najsledovanejším silvestrovským programom od roku 2011, nadviaže naň opäť so šou Všetko, čo mám rád, ktorú bude vysielať až do neskorej noci.

Čítať viac...
Nahor